RTU zīmola identitātes maiņa – 20 Latvijas Dizaina balvas finālistos

2. marts, 2017
.
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) grafiskās identitātes maiņa, akcentējot, ka universitāte ir moderna, inovatīva un radoša augstskola, notika 2016. gadā. Šogad RTU zīmola identitātes maiņa izvirzīta Latvijas Dizaina gada balvai 20 finālistu skaitā. Balvu pasniegs piektdien, 3. martā.

RTU jaunā identitāte tapusi sadarbībā ar dizaina studiju «Teika». Balvai izvirzīta dizainere Ieva Timoško.

Latvijas Dizaina gada balvas finālistu vidū bez RTU ir arī datu vizualizācijas rīks «Infogram», zīmola dizains «Soma» (autors – zīmolu dizaina studija «Overpriced»), ekspozīcijas dizains «Gaismas pils un Stikla kalns» (autors – «Dd studio»), izstāde «Upe Melānija» (autors – «Mistrus Media», Latvijas Nacionālā bibliotēka, Melānijas Vanagas muzejs), pastāvīgā ekspozīcija «Grāmata Latvijā» (autors – GAISS/Associates, Partners et Sons/Latvijas Nacionālā bibliotēka), kā arī pazīstamais velosipēda pārvalks iekštelpām «Velosock» (autors – Oskars Mickevičs), stiklplasta laiva «Rupucis» (autors – Jānis Briška) un mikrofons «Runa» – tā autors ir Čārlzs Bušmanis (Bourrier), kurš bijis pie RTU Dizaina fabrikas izveidošanas šūpuļa.

Latvijas Dizaina gada balvas žūrijas priekšsēdētājs, asociētais dizaina profesors Stefans Viāls (Stéphane Vial) uzskata, ka Latvijā ir lieliska radošā pieeja dizainam, tādēļ būs ļoti grūti izvēlēties uzvarētāju.

Latvijas Dizaina gada balvas starptautiskās žūrijas sastāvā šogad ir godalgotās aģentūras «Gagarin» radošais direktors Hringurs Hafsteinsons (Hringur Hafsteinsson), arhitekte un Oslo Vesterdāles Mākslas, komunikāciju un tehnoloģiju augstskolas profesore Vēsma Kontere-McQuillan, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska, dizainers, kurators un starptautiskās dizaina vasaras skolas MAD izveidotājs Rihards Funts, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Barbara Ābele. Fināla darbu vērtēšanā žūrijai šogad pievienosies īpašais viesis – pasaulē vadošā dizaina žurnāla «Frame» līdzdibinātājs un redaktors Roberts Tīmans (Robert Thiemann).

Kopumā balvai šogad tika iesniegti 147 dizaina darbi. Latvijas Dizaina gada balvas ieguvēju žūrija paziņos 3. martā īpašā apbalvošanas ceremonijā Latvijas Dekoratīvās Mākslas un dizaina muzejā. No plkst. 19 apbalvošanas ceremonijai tiešraidē varēs sekot līdzi ziņu portālā «Delfi.lv».

Savukārt no 4. marta līdz 9. aprīlim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) būs skatāma izstāde ar 20 labākajiem Latvijas Dizaina gada balvas konkursam iesniegtajiem darbiem.

Latvijas Dizaina gada balvu organizē dizaina birojs «H2E» sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju, Nacionālo mākslas muzeju un Mākslas akadēmiju. Balvas galvenais partneris ir viens no vadošajiem IT uzņēmumiem «Accenture».

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

2. marts, 2017 plkst. 12:00

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi