RTU ZIC Inovatīvu produktu izstrādes nodaļa sāk izstrādāt septiņus «PROTOTECH» prototipus

8. marts, 2023

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra Inovatīvu produktu izstrādes nodaļa programmā «PROTOTECH» uzsākusi septiņu dažādu jomu prototipu izstrādi. RTU kopumā rada desmit šīs programmas prototipus, kopējais finansējums – 149,5 tūkst. eiro.

RTU darbnīcās taps digitāla skaņu apstrādes iekārta, bērnu un jauniešu kamanas, automatizēti diagnostikas ratiņi sliežu ceļu apkopei, laika un ātruma fiksēšanas ierīce sportistiem, sensoru sistēma attālinātam bišu saimes monitoringam, iepakojuma materiāls no jūraszāļu biomasas, iekārta skaņas signāla atskaņošanai, biomasas sadegšanas procesa uzlabošanas risinājums, sensoru sistēma būvkonstrukciju noslodzes mērīšanai un pielāgota spektra LED gaismeklis.

«PROTOTECH» ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tehnoloģiju biznesa centra radīta prototipēšanas programma, kas sniedz atbalstu gan fiziskām, gan juridiskām personām zinātņietilpīgu tehnoloģiju produktu vai pakalpojumu prototipu izstrādē un attīstībā.

«PROTOTECH» programma ir veidota sadarbībā ar trim vadošajām Latvijas universitātēm, kas ir šīs programmas oficiālie sadarbības partneri – RTU, Latvijas Universitāte un Rīgas Stradiņa universitāte, taču prototipu var izstrādāt arī cita pētniecības institūcija ar atbilstošu specializāciju un kompetenci, ņemot vērā tās tehniskās iespējas un kapacitāti. Līdz 10. martam var paspēt iesniegt pieteikumu programmas otrās kārtas uzsaukumam.

RTU Zinātnes un inovāciju centra Inovatīvu produktu izstrādes nodaļas darbības mērķis ir efektīva inovatīvu augstas pievienotās vērtības produktu radīšana, kā arī esošu produktu un pakalpojumu izpēte un uzlabošana, tā sniedzot nozīmīgu pienesumu Latvijas inovāciju ekosistēmas attīstībā un RTU valorizācijas mērķu sasniegšanā. Nodaļas augsti kvalificēto inženieru komanda sniedz konsultācijas un tehnisko atbalstu industriālā dizaina, elektronikas, mehatronikas, rūpnieciskās projektēšanas, prototipēšanas un ražošanas jautājumos.

Projekts top Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmā «Uzņēmējdarbības attīstība, inovācijas un mazie un vidējie uzņēmumi».

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

8. marts, 2023 plkst. 13:00