RTU vizītē viesojas Meksikas vēstnieks

13. februāris, 2020

Meksikas vēstnieks Latvijā Francisco Eduardo del Río López un Meksikas goda konsuls Latvijā Carlos Arredondo Martinez 13. februārī tikās ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vadības pārstāvjiem, iepazīstot RTU darbību un daudzveidīgos sadarbības projektus ar Meksiku.

Ar vēstnieku un goda konsulu tikās RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, zinātņu prorektors akadēmiķis Tālis Juhna un rektora vietnieks starptautiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā profesors Igors Tipāns.

RTU pārstāvji viesus iepazīstināja ar RTU darbību, vēsturi, zinātnisko darbību, kā arī dažādiem sadarbības projektiem, kas tiek īstenoti, sadarbojoties ar Meksikas augstākās izglītības iestādēm.

RTU ir noslēgusi astoņus sadarbības līgumus ar dažādām Meksikas augstākās izglītības iestādēm: 2014. gadā ar Regiomontana University, 2015. gadā ar National Polytechnic Institute of Mexico, University of Michoacana, Monterrey Institute of Technology and Higher Education, 2016. gadā ar University College of Jahualica, bet 2019. gadā ar Western Institute of Technology and Higher Education, University of Albert Einstein un Autonomous University of Queretaro.

Līgumu rezultātā aktīvi tiek īstenoti studentu apmaiņas un citi projekti. Ciešākā sadarbība ir ar Monterrey Institute of Technology and Higher Education, no kura RTU gadā ierodas 40 apmaiņas studenti, kā arī ar National Polytechnic Institute of Mexico, no kura RTU apmaiņas programmā ik gadu studē 10  studenti. Bakalaura un maģistra studiju programmās RTU pašlaik studē seši pilna laika jeb grāda studenti no Meksikas.

RTU un Meksikas sadarbību studijās un pētniecībā veicina arī Latvijas un Meksikas valdību noslēgtais līgums, kurš Meksikas studentiem piedāvā stipendijas studijām un pētniecībai Latvijā, kā arī dalībai RTU vasaras skolās.

Francisco Eduardo del Río López rezidē Stokholmā un 12. februārī ieradās akreditācijas vizītē pie Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita. Šī bija vēstnieka pirmā vizīte Latvijā.

Meksikas vēstnieka vizīte RTU

RTU Sabiedrisko attiecību departaments