RTU vīru koris «Gaudeamus» Latvijas svētkos dziedās Latvijas vīru koru dižkoncertā

15. novembris, 2017

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vīru koris «Gaudeamus» diriģenta Ivara Cinkusa vadībā Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienā sestdien, 18. novembrī, plkst. 16 kopā ar citiem vīru koriem piedalīsies Latvijas vīru koru dižkoncertā. Svētku pasākums notiks Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19, Rīgā.

Koncertā uzstāsies vēl 14 Latvijas vīru kori – Rīgas Kultūras un atpūtas centra «Imanta» vīru koris «Absolventi» (diriģents Edgars Vītols), Jūrmalas Kultūras centra vīru koris «Burinieks» (diriģents Jānis Sējāns), Brocēnu novada vīru koris «Brocēni» (diriģente Iveta Logina), Talsu tautas nama vīru koris «Dziedonis» (diriģente Astrīda Priekule), Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vīru koris «Dziedonis» (diriģents Valdis Aivars), Ķekavas kultūras nama vīru koris «Ķekava» (diriģents Arvīds Platpers), Rīgas Latviešu Biedrības vīru koris «Latvis» (diriģents Edgars Račevskis), Nīcas vīru koris (diriģents Jēkabs Ozoliņš), Latvijas Lauksaimniecības universitātes vīru koris «Ozols» (diriģents Guntis Galiņš), LU Prezidiju konventa vīru koris (diriģente Lorija Cinkusa), Aizkraukles novada vīru koris «Staburags» (diriģente Māra Batraga), Krimuldas tautas nama vīru koris «Vecie draugi» (diriģents Aivars Tomiņš), Ventspils kultūras centra vīru koris (diriģente Lorija Cinkusa) un Garkalnes novada jauktais koris «Pa saulei» (diriģents Jānis Ozols).

Koncertu kuplinās koncertmeistare Ilze Ozoliņa, ērģelnieks Tālivaldis Deksnis, mežragu kvartets – Arvīds Klišāns, Māris Evelons, Gatis Evelons un Kārlis Rērihs –, flautiste Sondra Lejmalniece, akordeoniste Inita Āboliņa, trombonists Vairis Nartišs, sitaminstrumentālists Ernests Mediņš, koklētāja Līga Ančevska, soprāna soliste Agnese Malnača.

Koncertu vadīs Dita Kalniņa. Koncerta mākslinieciskais vadītājs, galvenais diriģents un programmas autors – Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts, profesors Edgars Račevskis.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

15. novembris, 2017 plkst. 10:23