RTU vīru koris «Gaudeamus» ar dabas skaņām atklās jaunu koncertu norises vietu

21. maijs
.
.

Neparastā vietā – Rīgas sūkņu stacijā, Maskavas ielā 196 – piektdien, 31. maijā, plkst. 22.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vīru koris «Gaudeamus» sniegs pirmo koncertu ciklā «Gaudeamus Latvijai un…», kas tiek veidots, gaidot kora 60. jubileju 2020. gada pavasarī. Pirmais cikla koncerts veltīts «Latvijai un dabai» un ir veidots kā liriski filozofiskas refleksijas par dažādo dabas izpausmju fenomeniem. 

Koncertā kora klasiski dziedātās dažādu laikmetu latviešu komponistu dziesmas par dabu mijiedarbosies ar oriģināli radītiem audio, gaismas, video un vokāliem skaņu laukiem. Skaņu pētnieks un dabas skaņu dokumentētājs Maksims Šenteļevs veidos oriģinālu skaņu lauku, kas būs gan kā saistviela starp dziesmām, gan arī to papildinājums reālā laikā. 

Zanes Šmites vokālās improvizācijas iezīmēs četru dažādo gada laiku krāsas. Scenogrāfiju veidos gan Egila Kupča gaismu spēles, gan video projekcijas telpā un uz dziedātājiem, tādējādi tos iegremdējot dažādās dabas stihijās. Koncerta īpašais viesis pianists Raimonds Petrauskis izpildīs savu parafrāzi par Nika Gothama korim veltītās dziesmas «Dažreiz tik skaisti suņi rej» tēmām, kurām koris pievienosies ar komponista oriģinālo materiālu. 

«Gaudeamus» Ivara Cinkusa vadībā līdz 2020. gada pavasarim iecerējis piecu konceptuālu koncertu ciklu «Gaudeamus Latvijai un…», kuru var uzskatīt par 20. un 21. gadsimta latviešu vīru koru mūzikas augstāko virsotņu apkopojumu, kā arī iespēju papildināt mūzikas nošu plauktus ar jaunām, īpaši korim pasūtinātām kompozīcijām. Cikls aptver plašu mūzikas spektru, «Gaudeamus» sadarbojoties ar dažādu žanru Latvijas mūziķiem. Cikla idejiskā iecere sakņojas Annas Brigaderes triloģijā «Dievs. Daba. Darbs», to papildinot ar «Daili» un «Drosmi». Līdz šim izskanējušas divas programmas – 2017. gada pavasarī Rīgas Domā programma «Dievam» un tā paša gada rudenī vecās lidostas «Spilve» ēkā – «Dailei». 

Projektu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un RTU Kultūras centrs.
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

21. maijs plkst. 16:39

Līdzīgi raksti

Ziņas

_