RTU vīru koris «Gaudeamus» aicina uz koncertu «Afrodītes sagaidīšana»

24. oktobris, 2017

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vīru koris «Gaudeamus» sestdien, 28. oktobrī, plkst. 14 aicina uz koncertu «Afrodītes sagaidīšana». Šis būs jau otrais no pieciem Latvijas simtgadei veltītajiem kora koncertiem ciklā ««Gaudeamus» Latvijai un…». Koncertā kora izpildījumā skanēs latviešu mūsdienu un 20. gadsimta komponistu mīlas lirika, un pasākums notiks lidlaukā «Spilve», Daugavgrīvas ielā 14, Rīgā.

«Socreālisma šarma pildītajā lidlauka «Spilves» ēkā klausītāji tiks iesvaidīti Marģera Zariņa teatrāli žēlabainajā gaisotnē, Jura Vaivoda un Karla Mikaela Belmana vīnā mērktajā mīlas ellē, Valta Pūces un Katulla mīlestības mokās, kā arī Uģa Prauliņa un Zālamana «Augstās dziesmas» mīlas vārsmu raupji tēstajā estētikā. Cauri visam kā daudzšķautņaina dīva vīsies grupas «Tautumeitas» dalībniece Ilona Dzērve,» saka RTU vīru kora «Gaudeamus» mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss.

RTU vīru koris «Gaudeamus» Ivara Cinkusa vadībā līdz 2019. gada novembrim, kad Latvijā pieminēsim Bermonta sakāves 100. gadadienu, iecerējis piecu koncertu ciklu, ko var uzskatīt par 20. un 21. gadsimta latviešu vīru koru mūzikas augstāko virsotņu apkopojumu, kā arī iespēju papildināt mūzikas plauktus ar jaunām, īpaši pasūtinātām, kompozīcijām. Cikls aptvers plašu mūzikas spektru, korim sadarbojoties ar dažādu žanru Latvijas mūziķiem. Cikla idejiskā iecere sakņojas latviešu rakstnieces, dramaturģes un dzejnieces Annas Brigaderes triloģijā «Dievs. Daba. Darbs», tajā izteikto vēstījumu papildinot ar jēdzieniem «daile» un «drosme».

Koncerta «Afrodītes sagaidīšana» diriģents – Ivars Cinkuss, teicējs – Eduards Liniņš, režisors – Uģis Brikmanis.

Biļetes var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs, tiešsaistē un pirms pasākuma norises vietā. Biļetes cena – 8 EUR.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

24. oktobris, 2017 plkst. 12:36