RTU viesosies Tallinas Tehnoloģiju universitātes rektors

30. augusts, 2017
Tallinas Tehnoloģiju universitāte. Foto: ttu.ee

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 6. septembrī viesosies Tallinas Tehnoloģiju universitātes (TTU) rektors akadēmiķis Jāks Āvikso (Jaak Aaviksoo). Viņš tiksies ar RTU vadību, kā arī apmeklēs RTU studentu pilsētiņu Ķīpsalā.

Vizītes gaitā J. Āvikso tiksies ar RTU rektoru akadēmiķi Leonīdu Ribicki, studiju prorektoru prof. Uldi Sukovski, RTU finanšu prorektoru prof. Ingaru Eriņu, RTU attīstības prorektoru Artūru Zepu, RTU zinātņu prorektora vietnieku zinātniskajā darbā prof. Gati Bažbaueru, RTU Senāta priekšsēdētāju prof. Elīnu Gaili-Sarkani, kā arī ar RTU Starptautisko attiecību departamenta direktori Lieni Maurīti.

RTU un TTU vieno ilggadēja sadarbība pētniecībā vairākās zinātnes jomās, tās ir noslēgušas «Erasmus +» apmaiņas līgumu, abas augstskolas darbojas BALTECH (Baltic Sea Region University Consortium for Science and Technology), īstenojot septiņu konsorcija augstskolu kopīgi izstrādāto starptautisko maģistrantūras programmu «Ražošanas inženierzinības un vadība».

TTU rektora pienākumus J. Āvikso pilda kopš 2015. gada 1. septembra. Viņš Tartu Universitātē studējis teorētisko fiziku, un universitāti beidzis 1976. gadā. J. Āvikso ir viens no vadošajiem Igaunijas zinātniekiem ar plašu starptautisko pieredzi un politiķis. Viņš bijis Tartu Universitātes rektors, kā arī Igaunijas izglītības un zinātnes ministrs un aizsardzības ministrs un Igaunijas parlamenta deputāts.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

30. augusts, 2017 plkst. 9:12