RTU viesojas Starptautiskās telekomunikāciju savienības vadība

2. decembris, 2022
Starptautiskās telekomunikāciju savienības ģenerālsekretāra vietnieks Tomas Lamanauskas un Eiropas biroja vadītājs Jaroslaw Ponder (centrā) iepazīstas ar RTU Telekomunikāciju institūta Šķiedru optikas pārraides sistēmu laboratoriju, kas ir vislabāk aprīkotā un attīstītākā šāda tipa laboratorija Baltijas reģionā, kas darbojas optisko sakaru un ar to saistīto fotonikas tehnoloģiju nozarē. Foto: Elīna Karaseva, RTU

Lai apspriestu potenciālo sadarbību un iezīmētu ieguvumus Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentiem un zinātniekiem no dalības Starptautiskajā telekomunikāciju savienībā (International Telecommunication Union – ITU), RTU viesojas tās ģenerālsekretāra vietnieks Tomas Lamanauskas un Eiropas biroja vadītājs Jaroslaw Ponder.

«Starptautiskā telekomunikāciju savienība ir ANO specializētā aģentūra informācijas un komunikāciju tehnoloģijās, tā ir mūsu nozares nozīmīgākā profesionālā organizācija,» norāda RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) prodekāns zinātnes jomā profesors Sandis Spolītis.

ITU, kas dibināta 1865. gadā, lai veicinātu sakaru tīklu starptautisku savienojamību, nodarbojas ar radiofrekvenču sadali, dažādu telesakaru sistēmu darbības starptautisku koordināciju, datu pārraides standartu izstrādi un citām aktivitātēm, kas vērstas uz nozares ilgtspējīgu attīstību.

Vizīte RTU tika organizēta pēc ITU iniciatīvas, lai iepazīstinātu zinātniekus un studentus ar dažādām iespējām, kurās iesaistoties iespējams vairot savu kompetenci un sniegt ekspertīzi. Ir pieejamas gan dažādas apmācības, programmas, konferences, gan iespēja līdzdarboties darba grupās, pētniecības projektos, ekselences centros utt. T. Lamanauskas īpaši mudināja studentus izzināt un izmantot ITU iespējas, norādot, ka tā ir lieliska izdevība noskaidrot, ar ko nodarbojas studenti citās pasaules valstīs un jau agrīni veidot kā kontaktu tīklu, tā pamatus nākotnes ekspertīzei. Savukārt zinātniekus asociācijas ģenerālsekretāra vietnieks, kurš pēc tautības ir lietuvietis, aicināja līdzdarboties Eiropas ekselences vairošanā, apliecinot, ka Baltijas reģions šajā jomā ir konkurētspējīgs.

Viesojoties Latvijā, ITU vadības pārstāvji tikās ar S. Spolīti, ETF prodekāni studiju jomā Lilitu Ģēģeri, Telemātikas un transporta elektronisko sistēmu katedras vadītāju Aleksandru Ipatovu, Telekomunikāciju tīklu katedras asociēto profesoru Andi Supi un studentiem. Viņi iepazinās ar ETF zinātnieku izstrādātajām inovācijām un apmeklēja Telekomunikāciju institūta Šķiedru optikas pārraides sistēmu laboratoriju, kas ir vislabāk aprīkotā un attīstītākā šāda tipa laboratorija Baltijas reģionā, kas darbojas optisko sakaru un ar to saistīto fotonikas tehnoloģiju nozarē.

RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē viesojas Starptautiskās telekomunikāciju savienības ģenerālsekretāra vietnieks Tomas Lamanauskas un Eiropas biroja vadītājs Jaroslaw Ponder

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

2. decembris, 2022 plkst. 8:26