RTU viesojas Rīgas Politehnikuma pirmā direktora Ernsta Nauka mazmazmazmeita Regīna Aujeski

9. augusts, 2019

Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) 9. augustā apmeklēja Rīgas Politehnikuma pirmā direktora profesora Ernsta Nauka mazmazmazmeita Regīna Aujeski (Regina Aujesky, dzimusi Nauck) ar dzīvesbiedru Norbertu.

Viesi apmeklēja RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centru (IVPC), kur tikās ar zinātņu prorektoru akadēmiķi Tāli Juhnu, un ilggadējo E. Nauka dzimtas vēstures pētnieci RTU profesori Alīdu Zigmundi un IVPC vadītāju Ilzi Gudro. Pēc tam Aujeski ģimene apmeklēja E. Nauka atdusas vietu Rīgas Lielajos kapos.

Regīna Aujeski Rīgā viesojās pirmo reizi, paužot vēlmi apmeklēt sava profesora E. Nauka kapavietu, kā arī ēkas, kurās viņš kādreiz strādājis.

Profesora E. Nauka biogrāfija mazmazmazmeitai un viņas dzīvesbiedram ir labi zināma, viņi ir tie E. Nauka pēcnācēji, kuri ir saglabājuši daudz liecību par slaveno dzimtu.

Rīgas Politehnikuma pirmais direktors profesors E. Nauks dzimis 1819. gadā Auerštetē, Saksijā. Viņa dzīve aprāvās Rīgā 1875. gadā pēc 12 darba gadiem Rīgas Politehnikuma direktora amatā. Šogad ir profesora E. Nauka 200. jubilejas gads.

Regīnas un Norberta Aujeski vizīte RTU

RTU Sabiedrisko attiecību departaments