RTU viesojas Gvinejas-Bisavas valsts, ārlietu, starptautiskās sadarbības un kopienu ministre

8. februāris, 2023
RTU Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūta direktore Linda Mežule Gvinejas-Bisavas valsts, ārlietu, starptautiskās sadarbības un kopienu ministrei Suzi Karlai Barbozai demonstrēja tehnisko nodrošinājumu, ko izmanto studiju un zinātnes procesā. Foto: Vitālijs Vinogradovs

Lai iepazītos ar studiju un zinātnes vidi Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) studentu pilsētiņā Ķīpsalā, 7. februārī RTU viesojās Gvinejas-Bisavas valsts, ārlietu, starptautiskās sadarbības un kopienu ministre Suzi Karla Barboza (Suzi Carla Barbosa). Viņa tikās ar universitātes vadību un, apmeklējot laboratorijas, iepazinās ar tehnisko nodrošinājumu, kas tiek izmantots studiju, zinātnes un inovācijas jomā.

Demonstrējot prezentāciju, S. K. Barbozu ar RTU iepazīstināja universitātes rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. Viņš sniedza vizuālu ieskatu RTU infrastruktūras attīstībā un tehniskajā nodrošinājumā, kas tiek izmantots starptautiskas studiju vides attīstībā, pētniecības aktivitāšu īstenošanā un inovatīvu un zinātņietilpīgu biznesa produktu izstrādē sadarbībā ar industriju, studentiem un zinātniekiem.

RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Tālis Juhna ieskicēja RTU īstenotās aktivitātes pētniecībā, akcentējot RTU dažādu fakultāšu zinātnieku sadarbību starpdisciplināru pētījumu īstenošanā tautsaimniecībai un sabiedrībai nozīmīgās jomās sešos zinātniskajos virzienos – enerģija un apkārtēja vide, pilsētas un attīstība, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, transports, materiāli, procesi un tehnoloģijas, drošība un aizsardzība.

Tikšanās beigās L. Ribickis augstajai viesei pasniedza RTU 160. jubilejai veltīto sudraba apbalvojuma zīmi.

Vizītes laikā RTU studiju prorektora profesora Ulda Sukovska vadībā S. K. Barboza iepazinās ar RTU Zinātnes un inovāciju centru (ZIC), kur Inovatīvu produktu izstrādes nodaļas vadītājs Kārlis Kalniņš, demonstrējot ZIC tehnisko nodrošinājumu un tajā tapušos inovatīvos produktus, sniedza priekšstatu par RTU sadarbību ar industriju un tās lomu inovāciju ekosistēmas attīstībā nacionālajā un starptautiskajā mērogā.

Tāpat augstā viese apmeklēja Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratoriju, kur BIF Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūta direktore asociētā profesore Linda Mežule demonstrēja tajā esošo tehnisko nodrošinājumu, kas tiek izmantots visu studiju līmeņu studējošo mācībās un starptautisko pētniecības projektu īstenošanā.

Savukārt Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta zinātniskā asistente Skaidrīte Kriviša viesei demonstrēja liela kustību diapazona robotizēto simulatoru darbībā, stāstot par tā izmantošanas iespējām dažādu simulāciju treniņiem un medicīnā.

RTU S. K. Barboza ieradās, no 6. līdz 9. februārim viesojoties Latvijā oficiālā vizītē. Tās laikā ministre tikās ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, pārrunājot divpusējās attiecības, Eiropas Savienības un Rietumāfrikas valstu ekonomikas kopienas (ECOWAS – Economic Community of West African States) sadarbību, kā arī drošības izaicinājumus Āfrikā un saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā. Vizītes laikā S. K. Barboza tikās arī ar Latvijas prezidentu Egilu Levitu un Saeimas priekšsēdētāju Eduardu Smiltēnu, kā arī apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Gvinejas-Bisavas valsts, ārlietu, starptautiskās sadarbības un kopienu ministre viesojas RTU

RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departaments

8. februāris, 2023 plkst. 13:29