RTU vieslekcijas lasa pasaulslavenais sistēmdinamikas profesors David Wheat

3. septembris, 2019

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtā 3. septembrī sācies sistēmdinamikas vieslekciju cikls, ko studiju virziena «Vides aizsardzība» studentiem vada pasaulslavenais profesors David Wheat.

D. Wheat maģistra grādu ieguva Harvarda Universitātē un 2007. gadā Bergenas Universitātē ieguva doktora grādu sistēmdinamikā. Viņs ir bijis Sistēmdinamikas apvienības Ekonomikas nodaļas prezidents, ir starptautisko zinātnisko žurnālu «System Dynamics Review», «International Journal of Pluralism and Economics Education» zinātniskās komisijas loceklis, vairāku zinātnisko publikāciju un grāmatu autors un līdzautors, jaunākā no tām – «Feedback Dynamics» – tiks izdota izdevniecībā «Springer» 2020. gadā. Profesors darbojas kā makroekonomisko modeļu eksperts banku organizācijās un Baltajā namā.

Pašlaik D. Wheat strādā kā profesors četrās universitātēs – ASV, Norvēģijā, Lietuvā un Ukrainā un kopš 2019. gada augusta kā viesprofesors arī RTU. RTU profesors vadīs studiju kursu par sistēmdinamikas modelēšanas rīkiem, iekļaujot arī praktisku modelēšanas apmācību.

Lekciju cikls notiek ar projekta SAM 8.2.2. «Stiprināt augstākās izglītības institūciju akadēmisko personālu stratēģiskās specializācijas jomās» atbalstu RTU projekta 8.2.2.0/18/A/017 «Rīgas Tehniskās universitātes akadēmiskā personāla stiprināšana stratēģiskās specializācijas jomās» ietvaros.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

3. septembris, 2019 plkst. 10:00