RTU vienīgā no Baltijas iekļūst starp pasaules 40 augstskolām, kurās ir spēcīgs uzņēmējdarbības gars

26. jūlijs, 2022
.
.
.
RTU studentos attīsta uzņēmējdarbības spējas, lai viņi ne tikai iegūtu inženierzinātņu grādu, bet būtu spējīgi arī radīt inovācijas un izvērst savu uzņēmējdarbību, kļūstot ne tikai par darba ņēmējiem, bet arī par darba devējiem. Foto: Jānis Puķītis

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) kapacitāte uzņēmējspēju veicināšanā un uzņēmējdarbības vides attīstībā ir augstu novērtēta starptautiskajā reitingā «World’s Universities with Real Impact» (WURI), kur kategorijā «Uzņēmējdarbības gars» RTU ierindojusies 36. vietā. Kopumā WURI reitingā RTU ieņem 101.–200. vietu. Neviena no Baltijas valstu augstskolām šajā reitingā nav sasniegusi tik augstus rezultātus. 

Reitinga kategorijā «Uzņēmējdarbības gars» novērtēti RTU centieni studentiem attīstīt uzņēmējdarbības spējas, lai viņi ne tikai iegūtu inženierzinātņu grādu, bet būtu spējīgi arī radīt inovācijas un izvērst savu uzņēmējdarbību, kļūstot ne tikai par darba ņēmējiem, bet arī par darba devējiem.  

Piemēram, programmā «Inovāciju granti studentiem» tiek trenēta studējošo inovatīvā domāšana un jaunrades prasmes, radot jaunus produktus. Šī programma tika atklāta 2019. gadā, izmantojot pašas universitātes un Eiropas reģionālā attīstības fonda finansējumu, kas ļauj studentiem saņemt stipendijas par piedalīšanos jaunradi veicinošajās aktivitātēs. 

Pilnveidojot atbalstu studentiem, zinātniekiem un uzņēmumiem inovāciju un augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu radīšanā, RTU uz prototipēšanas centra – Dizaina fabrikas – bāzes ir izveidojusi Zinātnes un inovāciju centru (ZIC), kas iecerēts kā vienas pieturas inovāciju aģentūra. 

Šajā centrā Dizaina fabrika, kas līdz šim  sniedza gan tehnisko atbalstu prototipu radīšanā, gan arī nodrošināja iespēju papildināt zināšanas uzņēmējspēju attīstīšanai, turpina īstenot dažādas programmas, to skaitā «Inovāciju grantus studentiem», savukārt Inovatīvu produktu izstrādes nodaļas inženieri aktīvi sadarbojas ar uzņēmumiem un zinātniekiem, lai palīdzētu viņiem radīt augstas pievienotās vērtības produktus, Inovāciju ekosistēmu attīstības nodaļa veicina RTU iesaisti nacionālajās un starptautiskajās inovāciju un tehnoloģiju ekosistēmās, savukārt Pētniecības aprīkojuma nodaļa nodrošina modernu pētniecības aprīkojumu, arī Augstas veiktspējas skaitļošanas jeb HPC centru, kas attīsta digitālo tehnoloģiju lietošanu pētniecībā.

RTU ir vienīgā Baltijas augstskola, kas iekļuvusi reitinga kategorijā «Uzņēmējdarbības gars». Savukārt reitinga kopvērtējumā Tartu Universitāte Igaunijā, kā arī Kauņas Tehnoloģiju universitāte un Vītauta Dižā Universitāte Lietuvā ierindotas 201.–300. vietā. 

WURI ir starptautiska universitāšu reitingu sistēma, kas izveidota, lai novērtētu universitāšu ieguldījumu sabiedrības attīstībā, fokusējoties uz universitāšu sasniegumiem radošuma un inovāciju veicināšanā. Šo reitingu sistēmu nodibinājusi Hanzas savienības universitāšu līga (Hanseatic League of Universities), kurā apvienojušās augstskolas, kas koncentrējas uz inovācijām studijās un zinātnē.  

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. jūlijs, 2022 plkst. 16:10

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi