RTU vienīgā no Baltijas iekļūst reitingā, kurā novērtēts universitātes ieguldījums uzņēmējspēju veicināšanā

26. jūlijs, 2021
.
.
.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir vienīgā no Baltijas augstskolām, kas iekļuvusi starp labākajām 40 augstskolām starptautiskā reitinga «World’s Universities with Real Impact» (WURI) sadaļā, kur tiek vērtēta augstskolu kapacitāte uzņēmējspēju veicināšanā un uzņēmējdarbības vides attīstībā. RTU ierindojusies 31. vietā, uzlabojot savu pērnā gada sniegumu, un šis ir labākais rezultāts ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā, jo šajā kategorijā pirmajā piecdesmitniekā nav izdevies iekļūt nevienai citai Latvijas, Lietuvas un Igaunijas universitātei. Kopumā WURI reitingā RTU ieņem 95. vietu. 

Reitinga kategorijā «Uzņēmējdarbības gars» īpaši novērtētas RTU studentiem sniegtās iespējas darboties Studentu inovāciju grantu programmā, trenējot inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un radot jaunus produktus, tā jau studiju laikā attīstot savas uzņēmējdarbības spējas. Šī programma tika atklāta 2019. gadā, izmantojot pašas universitātes un Eiropas reģionālā attīstības fonda finansējumu, kas ļauj studentiem saņemt stipendijas par piedalīšanos jaunradi veicinošajās aktivitātēs. Trīs gadu laikā plānots biznesa ideju attīstībā ieguldīt ap 400 tūkstošiem eiro, bet stipendijās – 1,2 miljonus eiro. 

Programmā tiek īstenotas septiņas aktivitātes visu studiju līmeņu studentiem, gan sadarbojoties ar uzņēmumiem, gan citām augstskolām. Piemēram, RTU īsteno Latvijā vēl nebijušu uzņēmējdarbības un zinātnes sadarbības iniciatīvu «Industriālais doktors», lai attīstītu pētniecības un uzņēmējdarbības ciešāku sadarbību un sekmētu inovāciju radīšanu, un pirmais RTU industrijas sadarbības partneris ir LMT.  

Savukārt sadarbībā ar Latvijas Universitāti RTU īsteno programmu «Demola Latvia», kurā studenti piedāvā inovatīvus risinājumu konceptus biznesa definētām problēmsituācijām. Uzņēmumi arvien vairāk novērtē studentu sniegumu, jo šogad ir licencēti jau astoņi no 13 platformā izstrādātajiem risinājumiem. 

RTU ir radīta inovāciju radīšanai veicinoša vide, jo RTU darbojas Dizaina fabrika, kas, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, sniedz gan tehnisko atbalstu prototipu radīšanā, gan arī nodrošina iespēju papildināt zināšanas uzņēmējspēju attīstīšanai. 

RTU ir vienīgā Latvijas augstskola, kas ir iekļuvusi reitinga kategorijā «Uzņēmējdarbības gars». Savukārt no Baltijas augstskolām šajā kategorijā ir iekļuvušas Kauņas Tehnoloģiju universitāte un Vītauta Dižā Universitāte Lietuvā, kā arī Tartu Universitāte Igaunijā, taču tās visas trīs ierindojas 201.–300. vietā.

WURI ir jauna starptautiska universitāšu reitingu sistēma, kas izveidota, lai novērtētu universitāšu ieguldījumu sabiedrības attīstībā, fokusējoties uz universitāšu sasniegumiem radošuma un inovāciju veicināšanā. Šo reitingu sistēmu nodibinājusi Hanzas savienības universitāšu līga (Hanseatic League of Universities), kurā apvienojušās augstskolas, kas koncentrējas uz inovācijām studijās un zinātnē.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. jūlijs, 2021 plkst. 16:02

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi