RTU Vēstures dienā atvērs grāmatu par Rīgas Politehnikuma pirmo rektoru E. Nauku

27. septembris, 2019

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vēstures dienā, kas norisināsies RTU 157. jubilejas priekšvakarā 10. oktobrī, svinīgi atvērs profesores Alīdas Zigmundes monogrāfiju «Ernsts Nauks (1819–1875). Rīgas Politehnikuma pirmais direktors». Vēstures dienas laikā notiks arī dažādi ar RTU vēstures tematiku saistīti priekšlasījumi, kā arī tiks atvērts zinātniskais žurnāls par inženierzinātņu un augstskolu vēsturi. RTU Vēstures dienas pasākumi norisināsies Kronvalda bulv. 1.

RTU Vēstures dienu 200. auditorijā plkst. 10.00 ievadīs RTU 60. starptautiskās zinātniskās konferences sekcija «Inženierzinātņu un augstskolu vēsture», kurā ar priekšlasījumiem uzstāsies RTU, Latvijas Universitātes, Latvijas Sporta muzeja, Tukuma muzeja un citu organizāciju pārstāvji. Sekcijas programmā ir referāti par RTU (tolaik Rīgas Politehniskā institūta) absolventu, sportistu Zinti Ekmani, ceļu satiksmes inženieru sagatavošanas pirmsākumiem RTU, seno grāmatu krājumu RTU Zinātniskajā bibliotēkā, zirgvilkmes ratu ražošanu starpkaru Latvijā un citi. Zinātniskās sekcijas laikā tiks atvērta arī RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra (IVPC) sagatavotais 3. zinātniskais žurnāls «Inženierzinātņu un augstskolu vēsture».

Plkst. 14.00 IVPC ekspozīcijas zālē notiks profesores Alīdas Zigmundes monogrāfijas «Ernsts Nauks (1819–1875). Rīgas Politehnikuma pirmais direktors» atvēršanas svētki. Monogrāfijas autore, strādājot gan Vācijas, gan Latvijas arhīvos, Nauku dzimtu pētījusi gandrīz 15 gadu, cieši sadarbojoties ar E. Nauka pēctečiem. Grāmata vienlaikus iznāk trijās valodās – latviešu, vācu un angļu un to publicēšanai sagatavojusi IVPC radošā komanda.

RTU Vēstures dienu un zinātniskās monogrāfijas atklāšanu ar savu klātbūtni pagodinās arī Edijs Volfgangs Nauks – Ernsta Nauka mazmazmazmazdēls no Vācijas.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

27. septembris, 2019 plkst. 12:09