RTU Ventspils filiāle paaugstina savu zinātnisko un studiju kapacitāti

26. septembris, 2018
Foto: pixabay.com

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Ventspils filiālē top jauna elektrotehnikas laboratorija, kura tiks izmantota studiju procesā, kā arī zinātniskās pētniecības darbā. Laboratorija tiek veidota, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu.

Laboratorija ir milzīgs ieguvums gan pašai filiālei, gan studentiem, kuri uzsāk studiju gaitas Ventspilī, jo tā būs moderni aprīkota un studentiem piedāvās iespēju teorētiskās zināšanas realizēt praksē, izmantojot jaunākās tehnoloģiskās iekārtas.

Laboratorija top, RTU Ventspils filiālei īstenojot pārrobežu projektu «Lietuvas un Latvijas elektrotehnikas un augstsprieguma tehnoloģiju nozares speciālistu mobilitātes un nodarbināmības veicināšana», kas aizsākās 2017. gada aprīlī. RTU Ventspils filiāles partneri šajā projektā ir Lietuvas Jūrniecības akadēmija, kas ir vadošais partneris, Kauņas Tehniskā koledža, Liepājas Jūrniecības koledža un Ventspils Tehnikums. Vienlaikus ar RTU Ventspils filiāli savas laboratorijas un materiāltehnisko nodrošinājumu papildinās arī pārējie projekta dalībnieki — Ventspils Tehnikums, piemēram, par projekta līdzekļiem plāno iegādāties Tehnobusu.

Īstenojot projektu, filiāles mācībspēki, sadarbojoties ar pārējo partneru pasniedzējiem un zinātnisko personālu, paaugstina savu kvalifikāciju enerģētikas un augstsprieguma tehnoloģiju jomās. Piemēram, filiāles mācībspēki apguva kursu «Jūras augstsprieguma sistēmu drošas ekspluatācijas principi» un pēc eksāmena veiksmīgas nokārtošanas saņēma kompetences sertifikātu.

Ieguldījumu kompetences celšanā sniedza arī projekta sociālo partneru iesaistīšanās — darba devēji no Kurzemes un Lietuvas pilsētām projekta partneriem demonstrēja ražošanas procesā notiekošo, kā arī dalījas ar savu pieredzi un izklāstīja vajadzības un tendences jaunā darba spēka piesaistei nozarē.

Vienlaikus katra projekta partnera pārraudzībā noris darbs pie jaunu studiju un metodisko materiālu pilnveidošanas vai jaunizveidošanas elektrotehnikas un augstsprieguma tehnoloģiju studiju priekšmetos. Visiem pilnveidotajiem studiju kursiem ir izstrādāti metodoloģiskie materiāli latviešu un angļu valodā.

Drīzumā notiks arī projektā iesaistīto partneru mācībspēku mācības – kvalifikācijas celšanas kursi par katra projekta dalībnieka jaunizveidotajām vai pilnveidotajām programmām, izmantojot jaunās laboratoriju iekārtas, lai pēc projekta noslēgšanās 2019. gada martā tā laikā sagatavotos materiālus varētu izmantot gan Latvijas, gan Lietuvas partneri. Visi izstrādātie materiāli tiks sagatavoti gan latviešu, gan lietuviešu valodā.

Kopumā vērtējot projektā paveikto, ieguldījums izglītības iespēju paplašināšanai Ventspils reģionā ir ievērojams. Projekta rezultātā kvalitatīvu un darba tirgus prasībām atbilstošu izglītību elektrotehnikas un augstsprieguma jomās varēs iegūt gan pamatskolas, gan vidusskolas absolventi, kā arī nozarē jau strādājoši speciālisti.

ERAF projektu finansē 85% apmērā, savukārt līdzfinansējumu 15% apmērā no kopējā  projekta budžeta, kas ir 915 322,39 EUR, nodrošina valsts.

Papildu informācija par projektu

RTU Sabiedrisko attiecību departaments