RTU veiksmīgs starts LIAA rīkotajā komercializācijas projektu uzsaukumā

11. augusts
.
.

Trīs RTU komercializācijas idejas saņēmušas atbalstu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) programmā «Atbalsts pētniecības rezultātu komercializācijai». Tām piešķirts finansējums tehniski ekonomiskās priekšizpētes veikšanai un komercializācijas stratēģijas izstrādei. Kopumā no 40 idejām LIAA tālākai izpētei izvirzīja desmit, RTU ar trim apstiprinātiem projektiem ir uzsaukuma  līdere.

Pirmajā posmā veiksmīgi startējis RTU Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūts ar projektu  «DEPUIS  – Dinamiskas elektroenerģijas patēriņa uzraudzības un datu iegūšanas sistēma», RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts ar projektu «Dabisks termoiepakojums» un RTU Funkcionālo materiālu tehnoloģiju zinātniskā laboratorija ar projektu «Farmācijas nozares notekūdeņu attīrīšana».

Pēc ideju tehniski ekonomiskās priekšizpētes veikšanas un komercializācijas stratēģijas izstrādes LIAA lems par tālāko atbalstu šiem projektiem. Kopumā viens projekts var pretendēt uz finansējumu līdz 300 000 EUR, piemērojamā atbalsta intensitāte ir 90%. Projektus līdzfinansē Eiropas reģionālās attīstības fonds. Programā tiek atbalstīta rūpniecisko pētījumu un eksperimentālo izstrāžu veikšana, kā arī izgudrojumu patentu pieteikumu sagatavošana, reģistrēšana un uzturēšana.

Nākamais uzsaukums gaidāms rudenī, papildu informāciju par pieteikšanos iespējams saņemt RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrā (ITPC). ITPC koordinē tehnoloģiju pārneses programmas ieviešanu RTU, konsultē projektu pieteikumu sagatavošanas un ieviešanas posmos, nodrošina ideju prezentēšanas apmācības un uztur komunikāciju ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

11. augusts plkst. 9:55

Līdzīgi raksti

Ziņas