RTU veicinās inovācijas pārtikas un ar to saistītajās industrijās; aicina pieteikt idejas «Inovāciju balvai»

15. maijs, 2019
.
.
.

Kļūstot par Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovācijas kopienas «EIT Food» partneri, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) veicinās inovācijas pārtikas industrijā, sākot no lauksaimniecības un ražošanas līdz pat piegādei un klientu apkalpošanai. Šobrīd atvērta pieteikšanās dalībai vairākās programmās, piedāvājot gan izaugsmes iespējas studentiem un nozares ekspertiem, gan atbalstu inovatoriem un uzņēmumiem biznesa ideju attīstīšanā.

Jau četrus gadus RTU ir EIT klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» pilntiesīgs biedrs, nodrošinot iespējas Latvijas studentiem, zinātniekiem, jaunuzņēmumiem un dažādu jomu profesionāļiem attīstīt uzņēmējdarbības prasmes, vienlaikus radot risinājumus klimata izmaiņu samazināšanai. RTU dalība «EIT Climate-KIC» devusi iespēju videi draudzīgas uzņēmējdarbības un zaļo tehnoloģiju attīstībā investēt ap pusmiljonu eiro.

Teju kā RTU kļuvusi arī par inovāciju kopienas «EIT Food» partneri un ieguvusi tiesības veidot kontaktpunktu Latvijā jeb HUB. Veidojot ciešas saites starp patērētājiem, uzņēmumiem, jaunuzņēmumiem, pētniekiem un studentiem no visas Eiropas, «EIT Food» atbalsta inovācijas un ilgtspējīgas ekonomikas iniciatīvas, kas vairo piekļuvi kvalitatīvai pārtikai, uzlabo vidi un veselību, kā arī rada jaunas darbavietas un palielina Eiropas konkurētspēju. Laikā, kad daļai pasaules dienaskārtībā ir jautājums par pārtikas atkritumu apjoma samazināšanu, kamēr citai – kā novērst badu, inovācijām un pārdomātai resursu lietošanas politikai ir liela nozīme.

Ar sadarbības partneriem

«EIT Food» programmā RTU Dizaina fabrika dažādas atbalsta aktivitātes plāno īstenot sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU), Pārtikas un veterināro dienestu un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu «BIOR».

Aktivitātes vērstas uz atbalstu jaunu ideju komercializācijai, nodrošinot apmācības, mentoringu, koučingu, agrīnu inkubāciju, akcelerāciju, palīdzību prototipēšanā. Būtiska ir arī industrijas, jaunuzņēmumu un zinātnieku sadarbības stiprināšana, tīkla veidošana.

Aicina pieteikt idejas ar pievienoto vērtību

Līdz 1. jūnijam notiek pieteikšanās «Inovāciju balvai» («Innovation Prize») – jauno ideju/jaunuzņēmēju konkursam. RTU Dizaina fabrika aicina ideju autorus un jaunuzņēmumus piedalīties konkursā, līdz 1. jūnijam piesakot idejas, kas radīs pievienoto vērtību pārtikas nozarei, sākot no ražošanas optimizācijas risinājumiem, jauna iepakojuma, pārtikas piedevām līdz produktu līnijām. Visiem konkursa dalībniekiem būs iespēja piedalīties Demo dienā Baltijas lielākā pārtikas industrijas izstādē «Riga Food 2019», kas no 4. līdz 7. septembrim notiks starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, un prezentēt savu risinājumu plašai publikai. Divi no dalībniekiem saņems grantu – pirmās vietas ieguvējam tie būs 10 tūkst. eiro, bet otrās vietas ieguvējam – pieci tūkst. eiro. Iegūt papildu informāciju un pieteikties dalībai iespējams mājaslapā.

Iespējas studentiem un lēmumpieņēmējiem

Līdz 15. maijam iespējams pieteikties dalībai «EIT Food Government Executive Academy» – apmācību un tīklošanās programmai pārtikas nozares ekspertiem. Programma tiek fokusēta uz stratēģijas izstrādi un pārtikas nozares saistīto sistēmu ekspertīzi. Tā ir bezmaksas programma nozares profesionāļiem, dalībnieku ceļa izdevumi tiek segti no programmas. Programma paredz dažādas aktivitātes, piemēram jūnijā būs tiešsaistes apmācības (4 vebināri), bet 25.-27. septembrī Polijā notiks klātienes apmācības.

Papildu informācija.

Savukārt līdz 26. aprīlim bija iespēja pieteikties programmām maģistrantūras («RIS Fellowships Internship») un doktorantūras studentiem («RIS Talents»), kuri vēlas gūt pieredzi starptautiskos uzņēmumos pārtikas industrijā. Prakse ilgs trīs līdz sešus mēnešus no jūlija līdz decembrim. Maģistrantūras studenti dalībai «RIS Fellowships Internship» saņems 1350 eiro lielu ikmēneša stipendiju, bet doktoranti dalībai «RIS Talents» - 2000 eiro ikmēneša stipendiju. 

Papildu informācija.

 

Atbalsta instrumentu sinerģija

RTU interese kļūt par «EIT Food» nacionālo partneri un kontaktpunktu Latvijā lielā mērā saistāma ar līdzšinējo pieredzi, īstenojot «Climate-KIC» programmas. Proti, virkne no klimatam draudzīgām biznesa idejām, kas pieteiktas un attīstītas ar «Climate-KIC» programmu atbalstu, saistītas ar zaļo tehnoloģiju risinājumiem pārtikas jomā. «Climate-KIC» un «EIT Food» atbalsta instrumentu sinerģija varētu nodrošināt papildu iespējas biznesa idejām un inovatīviem risinājumiem, kas saistīti ar uzturu, pārtikas pieejamību, resursu ziņā efektīvu pārtikas sistēmu. Turklāt pārtikas industrijai ir nozīmīga loma Latvijas tautsaimniecības attīstībā, tā nodarbina lielu skaitu iedzīvotāju, nozarē notiek arī aktīva zinātniski pētnieciskā darbība.

«EIT Climate-KIC» programmas Latvijā organizē RTU Dizaina fabrikas «EIT Climate-KIC HUB Latvia». Šīs programmas tiek īstenotas divos virzienos – uzņēmējdarbības atbalstam un izglītības programmas. RTU Dizaina fabrikas «EIT Climate-KIC HUB Latvia» organizē arī dažādas uz inovācijas kopienas stiprināšanu un tīklošanos vērstas aktivitātes. Papildu informācija.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

15. maijs, 2019 plkst. 11:28

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi