RTU VASSI direktore saņem pirmo Baltijas ilgtspējas un inovāciju balvu

10. decembris, 2021
Baltijas ilgtspējas un inovāciju balvu VASSI direktore Dagnija Blumberga saņem par sabiedrības izglītošanu un aktīvu iestāšanos par klimata neitralitāti enerģētikas jomā.

Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) direktori Dagniju Blumbergu atzīst par pirmās Baltijas ilgtspējas un inovāciju balvas «Rimi Baltic Sustainability Awards» uzvarētāju kategorijā «Pārmaiņu vēstnese».

Balvu viņa saņem par sabiedrības izglītošanu un aktīvu iestāšanos par klimata neitralitāti enerģētikas jomā.

«Šī ir bijusi iespēja dalīties ar klimatneitralitātes idejām un to ieviešanas iespējām. Ilgtspējība ietver sevī nākotnes dimensiju, un ir ļoti svarīgi to iemiesot praktiskās idejās, kurās dažreiz pat šī ilgtspējība «neguļ virspusē». Ļoti bieži to atklāt var tikai ar zināšanu paplašināšanu, izprotot procesus mums apkārt,» uzsver D. Blumberga.

Šoruden Baltijā pirmo reizi norisinājās «Rimi Baltic Sustainability Awards». Iniciatīvas galvenais mērķis ir meklēt un apbalvot reālus sasniegumus un risinājumus ilgtspējas inovācijās. Ilgtspējas un inovāciju balvai ikviens uzņēmums, iestāde, organizācija vai pārmaiņu līderis bija aicināts pieteikt savus sasniegumus ilgtspējīgas un videi draudzīgas darbības veicināšanā trīs kategorijās «Ietekme uz vidi», «Zaļās inovācijas» un «Pārmaiņu vēstneši». Kopumā balvai tika saņemti 323 pieteikumi, un uzvarētājus noteica ekspertu žūrija no 12 pasaules valstīm.

Kategorijā «Ietekme uz vidi» galveno balvu saņem Vides risinājumu institūts. Lielo uzņēmumu kategorijā «Ietekme uz vidi» balvu saņem uzņēmums «Trafi» no Lietuvas, bet kategorijā «Zaļās inovācijas» – uzņēmums «AUGA group» no Lietuvas. No jaunuzņēmumiem laurus plūc «Grünfin» no Igaunijas. Vairāk informācijas.

Baltijas ilgtspējas un inovāciju balvu rīko inovāciju vadības uzņēmums «Helve» sadarbībā ar galveno partneri «Rimi Baltic», kā arī partneriem «Dokobit», «PwC» un banku «Citadele».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

10. decembris, 2021 plkst. 12:34