RTU vadošie arhitektūras mācībspēki atklātā vēstulē valdībai kritizē Kultūras ministrijas izvēlēto koncertzāles atrašanās vietu

16. maijs, 2019
.
.
Arhitektu biroja «Sīlis, Zābers un Kļava» izstrādātā koncertzāles projekta vizualizācija

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes vadošie mācībspēki un zinātnieki 16. maijā nosūtījuši atklātu vēstuli Ministru kabinetam, kurā pauž viedokli par nacionālās koncertzāles būvniecības iecerēm, izklāstot argumentus, kāpēc koncertzāli nevajadzētu būvēt AB dambī. 

RTU arhitektūras mācībspēki un citi vadošie Latvijas arhitekti vēstulē, kura Latvijas valdībai adresēta Latvijas Reģionālās arhitektūras akadēmijas (LRRA) vārdā, norāda, ka ir nepieņemama Kultūras ministrijas vienpusējā nostādne, kā vienīgo iespējamo koncertzāles būvniecības vietu pozicionējot tieši AB dambi. Vēstulē uzsvēti vairāki būtiski argumenti, kas nav ņemti vērā, izvēloties tieši šo vietu. Piemēram, tai nav ērtas un pietiekami tuvas pieejas no apkārtējām funkcionāli aktīvajām publiskajām ārtelpām un publiskā transporta pieturvietām, nav inženiertehnisko komunikāciju, celtne no daudziem svarīgiem skatu punktiem aizsegs Vecrīgas panorāmu un citi. Vēstulē norādītas citas koncertzāles iespējamās atrašanās vietas, kuras, pēc vēstules parakstītāju domām, ir daudz piemērotākas šādai būvei un tāpēc nopietni apsveramas.  

«Izjūtot patiesu atbildību par Rīgas arhitektūras mantojumu un pilsētvides kvalitāti, kā arī tās pilnvērtīgu attīstību nākotnē, LRAA aicina Latvijas valdību darīt visu iespējamo, lai ar Daugavas akvatorijā iedomāto, grūti izmantojamo lielizmēra būvi neatgriezeniski nedeformētu pasaules kultūras mantojuma vietas – Rīgas vēsturiskā centra – telpisko kvalitāti, bet visdrīzākajā laikā izvērtētu iespējas un atrastu koncertzāles būvniecībai patiesi piemērotu vietu,» aicina RTU arhitektūras mācībspēki. 

Latvijas Reģionālās arhitektūras akadēmijas atklātā vēstule  

 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. maijs, 2019 plkst. 18:00

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi