RTU vadība vienojas par sadarbību ar Vācijas zinātniekiem un uzņēmējiem

27. februāris, 2019
.
.
Foto – no CERN arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) finanšu prorektors Ingars Eriņš un RTU rektora padomnieks un Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra direktors Toms Torims Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa delegācijas sastāvā RTU pārstāvēja valsts vizītē Vācijā. Vizītes laikā panāktas vairākas vienošanās par RTU sadarbību ar Vācijas akadēmiskajām institūcijām zinātnē un studijās. 

Vizītes laikā Latvijas delegācija apmeklēja pētniecības centru «Desy» un uzņēmumu «European X-Ray Free-Electron Laser Facility GmbH» («XFEL»), pārrunājot iespējamo sadarbību projektos, ko Latvijas zinātnieki realizē kopā ar Eiropas

Kodolpētniecības centru (CERN). Viens no šādiem projektiem — CMS (The Compact Muon Solenoid) eksperiments, kas saistīti ar CERN Lielo hadronu paātrinātāju un kura mērķis ir novērot un fiksēt jaunus fizikas fenomenus. Latvija šim projektam pievienojās 2018. gadā. 

Tikšanās laikā puses arī vienojās par studentu apmaiņu un iespēju RTU studentiem gūt pieredzi «Desy» un «XFEL» Hamburgā. 

Valsts prezidenta klātbūtnē tika panākta arī principiāla vienošanās par «Desy» un «XFEL» mācībspēku atbalstu un iesaisti jaunajā RTU doktorantūras studiju programmā «Daļiņu fizika un paātrinātāju tehnoloģijas», kas būs vienīgā šādas specializācijas programma Baltijā. Pirmos studentus ir plānots uzņemt 2020.-2021. studiju gadā. 

Valsts prezidenta vizīte Hamburgā norisinājās 25. februārī, un tajā piedalījās Latvijas zinātnieku un uzņēmēju delegācija. 


 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. februāris, 2019 plkst. 15:46

Līdzīgi raksti

Ziņas

_