RTU piedāvā jaunas studiju programmas

19. jūnijs, 2017
Reģistrācija studijām šogad pirmo reizi notiks RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) šovasar studentiem piedāvā divas jaunas studiju programmas – bakalaura profesionālo programmu «Industriālais dizains», kā arī bakalaura akadēmisko studiju programmu «Radošās industrijas», kura tiek īstenota kopā ar Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA). Šogad pirmo reizi reflektanti konsultācijas par studiju iespējām un uzņemšanas nosacījumiem var saņemt, izmantojot sociālās saziņas tīklu WhatsApp. Reģistrācija studijām notiks RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā.

Jaunās studiju programmas

Studiju programmas «Industriālais dizains» absolventi būs speciālisti, kuri spēs piedāvāt inovatīvus risinājumus ar videi draudzīgu pieeju. Jaunie speciālisti spēs izstrādāt dažādus mašīnbūvniecības un citu jomu produktus – transportlīdzekļus un to papildaprīkojumu, dažāda veida aparātus, sadzīves tehniku, trenažierus utt., kā arī pilsētvides objektus (sabiedriskā transporta pieturvietas, parku soliņus, gaismas ķermeņus u.c.).

«Radošās industrijas» ir bakalaura programma, kuru RTU īsteno kopā ar LKA. Uzņemšanu šajā programmā nodrošinās LKA (sīkāk par uzņemšanu lka.edu.lv). Programmas absolventi varēs strādāt radošo industriju, kultūras, mākslas, dizaina, uzņēmējdarbības jomās un tām radniecīgās nozarēs. Jaunie speciālisti paši spēs veidot jaunus produktus un pakalpojumus, dibināt uzņēmumus un piedalīties uzņēmējdarbībā, organizēt projektus un pasākumus, atbalstīt radošo personu karjeru veidošanu, sekmējot kultūras un radošo industriju attīstību dažādos sektoros.

Konsultācijas - WhatsApp

Uz jautājumiem par uzņemšanu RTU Uzņemšanas komisija atbildēs sociālās saziņas tīklā WhatsApp, rakstot uz numuru 28005535. Šis numurs sāka darboties maijā beigās un būs aktīvs visu gadu gan kā WhatsApp, gan kā mobilais telefons saziņai ar RTU Uzņemšanas komisiju par studiju iespējām RTU un ar to saistītiem jautājumiem.

Pirmoreiz uzņemšana - Ķīpsalā

Šogad pirmo gadu reģistrācija studijās visās studiju programmās gan pamatstudiju, gan augstākajā studiju līmenī 4.-11. jūlijā notiks RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6.

Vēl divas programmas - nākotnē

Nākotnē RTU plāno studentiem piedāvāt divas jaunas studiju programmas. «Finanšu inženiermatemātikas» maģistra studiju programmā studenti padziļināti apgūs jaunus matemātikas un finanšu instrumentus un metodes, lai novērtētu finanšu tirgu, noteiktu finanšu ieguldījumu stratēģijas un novērtēšanas metodes. Studentiem būs iespēja iemācīties, kā radīt, izstrādāt un vadīt jaunus finanšu produktus. Tiks piedāvātas plašas inovāciju iespējas darbam ar jauniem vērtspapīru un finanšu instrumentiem. Maģistra akadēmiskajā programmā «Digitālās humanitārās zinātnes» galvenie aplūkojamie temati ir ar humanitārajām zinātnēm un kultūras studijām saistīta datu digitalizācija, reprezentācija un arhivēšana, apstrāde, vizualizācija un analīze, turklāt šie dati var būt gan tekstuāli, gan multimediāli (videoieraksti, skaņas ieraksti, attēli, fotogrāfijas un artefakti).

Vairāk par uzņemšanu RTU

RTU Sabiedrisko attiecību departaments