RTU un starptautiskie partneri sākuši darbu pie Eiropas Tehnoloģiju universitātes izveides

3. decembris, 2020

2020. gada 1. novembrī, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) kopā ar septiņiem starptautiskajiem partneriem oficiāli sāka īstenot sava piedāvājuma izstrādi Eiropas Tehnoloģiju universitātes (European University of Technology – EUt+) izveidē.

RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta Starptautisko projektu nodaļa (SSĀSD SPN) ir izveidojusi video formāta vēstījumu par šīs aktivitātes oficiālo sākumu, ar mērķi veicināt EUt+ atpazīstamību RTU studentu, darbinieku un starptautisko partneru vidū, šādā veidā informējot par šīs alianses izveides nepieciešamību starptautiskās konkurētspējas veicināšanā un sekmējot iepriekšminēto mērķu grupu iesaisti dažādās konsorcija aktivitātēs. Noskatīties video.

SSĀSD SPN kopā ar tās starptautiskajiem partneriem ir formulējusi šādas aktivitātes EUt+ izveides ietvaros, kurās tā redz aktīvu RTU dažādu administratīvo un akadēmisko struktūrvienību iesaisti: EUt+ pozicionējuma formulēšana universitātes ilgtermiņa stratēģijas atjaunošanā, studentu un darbinieku mobilitātes veicināšana alianses partneru vidū un inženierzinātņu izglītības satura pielīdzināšana visas Eiropas Savienības līmenī.

Domājot par iepriekšminēto organizatorisko jautājumu iespējami efektīvāku plānošanu un izpildi, oktobrī RTU SSĀSD SPN organizēja pirmās «Eiropas Universitāšu» brokastis, kurās pārstāvji no RTU, Latvijas Universitātes, Latvijas Mākslas akadēmijas, Vidzemes Augstskolas un Izglītības un zinātnes ministrijas dalījās labajā praksē un atziņās, īstenojot šīs iniciatīvas projektus ar starptautiskajiem partneriem. Tikšanās laikā puses pārrunāja arī iespējamos sadarbības modeļus gan Latvijas līmenī, gan starptautiskā līmenī, iesaistot dažādās aktivitātēs visu Latvijas universitāšu pārstāvēto projektu partnerus.

Dziļāka priekšstata gūšanā par EUt+ izveides stratēģiskajiem un organizatoriskajiem jautājumiem, SSĀSD SPN aicina noskatīties RTU 61. starptautiskās zinātniskās konferences Starptautiskās izglītības/Eiropas Universitāšu iniciatīvas sekciju.

Sekcijas 1. daļa

Sekcijas 2. daļa

RTU kopā ar Truā Tehnoloģiju universitāti Francijā, Dublinas Tehnoloģisko universitāti Īrijā, Sofijas Tehnisko universitāti Bulgārijā, Kipras Tehnoloģiju universitāti, Darmštates Lietišķo zinātņu universitāti Vācijā, Kluža-Napokas Tehnisko universitāti Rumānijā un Kartahenas Politehnisko universitāti Spānijā ir apņēmušās trīs gadu laikā izstrādāt inovatīvu, konfederatīvu – EUt+ – modeli.

Projekts tiek īstenots Erasmus+ programmas «Eiropas Universitātes» ietvaros, un Eiropas Komisija ir piešķīrusi 6,25 miljonus eiro.

3. decembris, 2020 plkst. 11:01