RTU un partneri apbalvos #energovienotākos skolēnus

19. maijs
.
.
Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas 5. klases skolēna darbs.

Skolēni aicina apdomīgi tērēt energoresusus, pārskatīt paradumus, izvēlēties energoefektīvākus risinājumus, lai palīdzētu Latvijai mazināt atkarību no importētiem energoresursiem. Iniciatīvas #energovienoti partneri apbalvos radošākos skolēnus un klases.

Pievēršot lielu vērību agrīnai izpratnes veidošanai, iniciatīvas #energovienoti partneri – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts, Rīgas dome, AS «Rīgas Siltums», Rīgas Enerģētikas aģentūra, «Elektrum» Energoefektivitātes centrs un Ekonomikas ministrija – aicināja tajā piedalīties vispārizglītojošo skolu klases. Tām bija jāsagatavo video, plakāts, komikss vai cits vizuāls materiāls, kurā atainota ikdienas rīcība, kas palīdz samazināt energopatēriņu. 

Radošāko skolēnu darbu autori balvā saņems iespēju ciemoties RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kur būs iespēja iepazīties ar vides inženieru darbu, un AS «Rīgas Siltums» siltumcentrālē «Imanta», kur varēs noskaidrot, kā siltums nonāk mājā, kā arī pārsteiguma balvas.

RTU balvu – iespēju viesoties studentu pilsētiņā Ķīpsalā un iepazīties ar zinātnieku darbu saņems Babītes vidusskolas 11.a klases skolēni. Viņu iesniegto darbu atzinīgi vērtē arī «Elektrum» Energoefektivitātes centrs, kas piešķirs specbalvu. 

RTU iepazīt varēs doties arī Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas 8. klases skolēni. Viņi saņems arī pārsteiguma balvas no AS «Rīgas Siltums».
Savukārt AS «Rīgas Siltums» lielo balvu – siltumcentrāles «Imanta» apmeklējumu, izzinot siltuma ražošanas noslēpumus, un piemiņas veltes – saņems Mores pamatskolas 6. klases skolēni. 

Par īpašu pārsteiguma balvu parūpējusies Rīgas dome – 6. jūnijā divām 64. vidusskolas 10. un 11. klases skolniecēm ar klašu audzinātājām būs iespēja tikties ar Rīgas mēru Mārtiņu Staķi, lai brīvā gaisotnē apspriestos un dalītos idejās par to, ko var darīt ikviens no mums, lai samazinātu un racionālāk izmantotu energoresursus, un ko jau šobrīd aktīvi dara un plāno darīt galvaspilsētas pašvaldība energoefektivitātes paaugstināšanā dažādās jomās. Arī 64. vidusskolas skolnieces saņems pārsteiguma balvas no AS «Rīgas Siltums».

Balvu no AS «Rīgas Siltums» saņems arī Daugavpils 10. vidusskolas 11.a klases skolniece.

Visi iniciatīvas #energovienoti dalībnieki saņems diplomus.

RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts sazināsies ar balvu saņēmējiem.

Iniciatīvu #energovienoti īsteno partneri sāka īstenot šopavasar pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, aicinot ikkatru Latvijas iedzīvotāju pārskatīt savus paradumus un pārdomātāk lietot energoresursus, tā mazinot Latvijas atkarību no importētiem energoresursiem. Šobrīd vēl aktuālāk nekā jebkad iepriekš ir visām pusēm aktīvi rīkoties, lai samazinātu energopatēriņu gan individuālā, gan nacionālā mērogā – katram iedzīvotājam ir būtiski samazināt rēķinus par patērēto enerģiju, bet valstij kopumā kļūt energoneatkarīgākai no importētiem energoresursiem, vairot klimatneitralitāti un sasniegt Eiropas Zaļā kursa noteiktos mērķos. 

Lai ieviestu ilgtermiņa paradumus un motivētu līdzcilvēkus arī turpmāk rīkoties atbildīgi, iniciatīvas partneri aicina ikvienu turpināt sociālajos tīklos aicinām dalīties pieredzē par risinājumiem energoresursu patēriņa samazināšanai, izmantojot tēmturi #energovienoti

Skolēnu iesniegto plakātu izstāde šobrīd apskatāma RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātē.

Ieskats skolēnu iesūtītajos radošajos video. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. maijs plkst. 10:44

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi