RTU un O!Karte aicina skolēnus piedalīties Elektronikas olimpiādē

14. aprīlis, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte (ETF) sadarbībā ar O!Karti aicina visas Latvijas vispārizglītojošo skolu 9.–12. klašu skolēnus piedalīties Elektronikas olimpiādē, kas norisināsies no 15. aprīļa līdz 13. maijam.

Olimpiādes pirmais posms notiks no 15. aprīļa līdz 5. maijam virtuālajā vidē (internetā) neierobežoti lielam dalībnieku skaitam. Skolēniem būs jāreģistrējas dalībai olimpiādē, jāpiedalās diskusijās, jāveic noteikti uzdevumi un testi. Reģistrēšanās dalībai olimpiādes pirmajā posmā sāksies 15. aprīlī mājaslapā. Reģistrēšanās turpināsies līdz 1. maijam.

Pēc pirmā posma rezultātu apkopošanas un publicēšanas interneta vietnē www.etf.rtu.lv 25 aktīvākie, zinošākie un veiksmīgākie skolēni tiks aicināti uz olimpiādes otro – noslēguma – posmu, kas 12. un 13. maijā klātienē norisināsies RTU.

«Ar elektroniskām ierīcēm mēs sastopamies ik uz soļa, lietojot mobilos telefonus, bankomātus, datorus. RTU Elektronikas olimpiāde jau septīto gadu RTU pulcina tehniskos prātus – tos skolēnus, kuriem padodas fizika un matemātika, kuriem ir svarīgi uzzināt un saprast, kā uzbūvētas elektroniskās ierīces un «kas lācītim vēderā». Tomēr, lai radošās idejas elektronikas jomā realizētu un rastu inovatīvus risinājumus, nepietiek tikai ar gaišām idejām, vajadzīgas arī nopietnas universitātes zināšanas,» atzīst RTU mācību prorektors profesors Uldis Sukovskis.

Latvijas Mobilā telefona viceprezidents Ingmārs Pūķis: «Eksaktās zinātnes ir pamats, lai nodrošinātu kvalitatīvas tehniskās un praktiskāszināšanas. Vēlāk, balstoties uz tām, iespējami inovatīvi risinājumi. O!Karte novērtē jauniešu zināšanas un aktīvi iesaistās, lai sniegtu atbalstu jaunajiem talantiem un izcilībām. Ass un erudīts prāts ļauj sasniegt labus rezultātus, ko novēlam arī ikvienam olimpiādes dalībniekam.»

Elektronikas olimpiāde skolēniem sniedz iespēju tikties ar RTU elektronikas jomas studentiem, mācībspēkiem, apskatīt mācību laboratorijas, izpētīt darba tirgus iespējas, dodoties RTU organizētās ekskursijās uz elektronikas ražošanas firmām un tiekoties ar nozares pārstāvjiem.

Elektronikas olimpiādi organizē Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte. Olimpiādes ģenerālsponsors – O!Karte. Olimpiādi atbalsta Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija.

RTU studiju programmas «Elektronika» absolventi var strādāt elektronisko ierīču izstrādes, ražošanas, ekspluatācijas un remonta jomā, kā arī datortehnikas, telekomunikāciju, datorvadības un citās sfērās. Elektronikas speciālisti nepieciešami arī radio un televīzijā, medicīnas, enerģētikas, transporta nozarē un citur.

RTU Informācijas centrs

o-karte.jpg