RTU un Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijā pārrunā turpmākās sadarbības iespējas studijās, zinātnē un valorizācijā

20. jūnijs, 2019

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) viesojās Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors (Kristian Ødegaard) un vēstniecības pārstāve Dace Dižbite-Ose, lai tiktos ar universitātes vadību, fakultāšu dekāniem un pētniekiem, pārrunājot līdzšinējo RTU sadarbību ar Norvēģijas augstākās izglītības iestādēm un iezīmējot turpmākos iespējamos sadarbības scenārijus studijās, zinātnē un valorizācijā.

Vizītes sākumā Kristians Ēdegors un Dace Dižbite-Ose tikās ar RTU rektoru akadēmiķi Leonīdu Ribicki, attīstības prorektoru Artūru Zepu, rektora vietnieku starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā profesoru Igoru Tipānu un Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības departamenta direktoru Juri Iljinu. Tikšanās laikā Norvēģijas Karalistes vēstniecības Latvijā pārstāvji tika informēti par RTU līdzšinējo sadarbību ar Norvēģijas augstākās izglītības iestādēm, RTU sasniegto infrastruktūras modernizācijā un studiju vides internacionalizācijā, kā arī nākotnes attīstības plāniem.

Pēc tam viesi devās uz RTU studentu pilsētiņu Ķīpsalā, kur tikās ar RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekānu profesoru Agri Ņikitenko, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes dekānu profesoru Māri Turku, Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko programmu nodaļas vadītāju Modri Ozoliņu, Starptautisko projektu nodaļas projekta vadītāju Timo-Juhani Tūrunenu (Timo-Juhani Turunen) un Starptautiskās sadarbības nodaļas projekta vadītāju Ēriku Badamšinu.

Tikšanās laikā RTU pārstāvji iepazīstināja vēstniecības pārstāvjus ar sasniegto studijās un zinātnē sadarbībā ar Norvēģijas augstākās izglītības iestādēm un industriju, tāpat puses pārrunāja iespējamos sadarbības modeļus starp RTU un Norvēģijas augstākās izglītības iestādēm, īstenojot kopīgas studiju programmas un organizējot vasaras skolas.

Vizītes noslēgumā Norvēģijas Karalistes vēstniecības Latvijā pārstāvji apmeklēja RTU Dizaina fabriku un Laboratoriju māju, kur tika informēti par RTU sasniegto sadarbībā ar industriju, kā arī guva ieskatu par universitātes tehnisko nodrošinājumu, kas tiek izmantots studiju procesa nodrošināšanā un starptautisku pētniecības projektu īstenošanā.

Norvēģijas Karalistes vēstniecības pārstāvju vizīte RTU notika 18. jūnijā.

Norvēģijas vēstnieka vizīte RTU

20. jūnijs, 2019 plkst. 11:00