RTU un Nodarbinātības valsts aģentūra vienojas par ciešāku sadarbību

9. jūnijs, 2022
NVA direktore Evita Simsone un RTU studiju prorektors Uldis Sukovskis. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Lai nodrošinātu strādājošajiem lielākas iespējas iegūt izglītību, celt kvalifikāciju un pārkvalificēties atbilstoši darba tirgus pieprasījumam, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Nodarbinātības valsts aģentūras(NVA) vadība vienojas par ciešu sadarbību mūžizglītības apmācību nodrošināšanā pieprasītās jomās – inženierzinātnēs, tehnoloģijās, transportā un loģistikā utt.

Tehnoloģiju attīstība un automatizācija strauji transformē darba tirgu, vidēja un ilgtermiņa prognozes liecina, ka gan globālā, gan vietējā tirgū darba devēji arvien vairāk pieprasīs speciālistus ar tehnoloģiskām zināšanām. Jau šobrīd Latvijā ir jūtams inženierzinātņu speciālistu trūkums, bet nākotnē tā kļūs par arvien lielāku problēmu daudziem uzņēmumiem. Ekonomikas ministrijas prognozes liecina, ka 2027. gadā trūks ap 14 tūkst. speciālistu ar STEM izglītību, kamēr sociālo un humanitāro zinātņu speciālistu vidū būs ievērojams pārpalikums – ap 17. tūkst. Tāpat arvien pieaugs pieprasījums pēc augstas kvalifikācijas speciālistiem.

Lai mazinātu problēmu, ir būtiski sagatavot gan jaunus, augsti izglītotus darbiniekus, gan piedāvāt plašas iespējas jau strādājošajiem speciālistiem papildināt zināšanas, pārkvalificēties. NVA direktore Evita Simsone uzsver, ka ir mērķtiecīgi jāinvestē strādājošo kvalifikācijas celšanā un pārkvalifikācijā perspektīvās darba tirgus jomās, kurās augs pieprasījums, tādējādi preventīvi mazinot bezdarba risku.

Savukārt RTU studiju prorektors Uldis Sukovskis apliecina, ka RTU spēj operatīvi un augstā līmenī nodrošināt darba tirgū nepieciešamo zināšanu un prasmju apmācību nodrošināšanu. RTU nodrošina augsta līmeņa mācību kvalitāti, kā arī nepieciešamo infrastruktūru Ķīpsalas studentu pilsētiņas laboratorijās. Praktiski darbi laboratorijās ir neaizstājami kvalitatīvā inženierzinātņu apguvē.

Lai pārrunātu sadarbību, RTU viesojās NVA direktore Evita Simsone un Nodarbinātības pasākumu departamenta direktors Pāvels Beļisovs.

RTU un Nodarbinātības valsts aģentūras tikšanās

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

9. jūnijs, 2022 plkst. 15:32