RTU un LSPA sadarbosies studijās, zinātnē un inovācijās

1. oktobris, 2018
Olimpiskais laureāts Mārtiņš Rubenis jau pirms 2018. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm Phjončhanā uzlaboja Latvijas kamaniņbraucēju izlases inventāru RTU Dizaina fabrikā. Foto: Elīna Karaseva, RTU

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) parakstīs līgumu par sadarbību un studentu apmaiņu, tā uzsākot abu augstskolu sadarbību studijās, zinātnē un inovācijās. Līguma svinīgā parakstīšana notiks trešdien, 3. oktobrī, plkst. 10.00 «Elektrum» Olimpiskā sporta centra Konferenču zālē, Grostonas ielā 6 b, un tajā aicināti piedalīties mediju pārstāvji.

Līgums paredz RTU un LSPA sadarbību sporta zinātnes jomā, RTU piedāvājot savu zinātnisko kapacitāti un laboratoriju iespējas Latvijas sportistiem, lai pētītu, piemēram, kamanu slieču slīdamības efektivitāti, savukārt LSPA piedāvās sportistu biomehānisko kustību analīzi.

Augstskolu sadarbības līgumu parakstīs LSPA rektors profesors Jānis Žīdens un RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. Pasākumā piedalīsies arī RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna, LSPA zinātņu prorektors Juris Grants, kā arī Latvijas Kamaniņu sporta federācijas ģenerālsekretāre Dace Gods-Romanovska un bijušais kamaniņu braucējs, tagad treneris un mehāniķis, olimpiskais laureāts Mārtiņš Rubenis. Viņš jau pirms 2018. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm Phjončhanā (Dienvidkoreja) uzlaboja Latvijas kamaniņbraucēju izlases inventāru RTU Dizaina fabrikā.

Līguma parakstīšanas pasākumā būs arī iespējams gūt priekšstatu par to, kādu progresu tehniskajā jomā sporta kamanas ir piedzīvojušas pēdējos 50 gados, jo sportisti demonstrēs gan 1968. gadā, gan 2018. gadā izmantotās kamanas, kā arī uzzināt par nākotnes tehnoloģiju iespējām kamaniņu sportā, skeletonā un bobslejā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

1. oktobris, 2018 plkst. 16:23