RTU un Latvijas Kultūras akadēmijas studenti prezentēs inovatīvas idejas Inno EUt+ demo dienā Kiprā

2. jūnijs, 2023
.
.
.
«Frequency Fence» prezentē ideju par ultraskaņas ierīci savvaļas dzīvnieku atbaidīšanai no autoceļiem, lai samazinātu negadījumu skaitu.

Inno EUt+ demo dienā Kiprā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) studentu komanda «Frequency Fence» prezentēs ideju par ultraskaņas ierīci savvaļas dzīvnieku atbaidīšanai no autoceļiem, lai samazinātu negadījumu skaitu. Pasākums Kipras Tehnoloģiju universitātē notiks no 13. līdz 16. jūnijam. 

Studentu komanda savu ideju attīstīja mācību programmā «Climate Entrepreneurship Training», kas ir daļa no Inno EUt+ projekta. Mācību programma tika īstenota vienlaikus astoņās Eiropas tehniskajās universitātēs, aicinot studentus attīstīt videi draudzīgas un inovatīvas biznesa idejas, kam piemistu potenciāls uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti. Latvijā to kopīgiem spēkiem īstenoja RTU un LKA. Tajā piedalījās 63 studenti no RTU un LKA kopīgi īstenotās radošo industriju studiju programmas, apgūstot jaunas prasmes un zināšanas, izveidojot 11 komandas un pilnveidojot dažādus inovatīvus risinājumus.

Pēc ilgām apmācībām un rūpīgas gatavošanās komandas prezentēja savas idejas žūrijai, kurā darbojās RTU Zinātnes un inovāciju centra industriālais dizainers Toms Mūrnieks, Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Food» Latvijas kontaktpunkta vadītāja Alina Dolmate, kā arī RTU docente Ieva Andersone. 

Pārliecinošākā no visām idejām izrādījās «Frequency Fence», studentiem iegūstot iespēju to prezentēt Kiprā kopā ar citu universitāšu studentiem. Pasākuma laikā studentiem būs iespēja tikties ar mentoriem un piedalīties tīklošanās pasākumos, kā arī uzzināt, kādas inovācijas šobrīd ir aktuālas Kiprai.

Citas komandas prezentēja tādus risinājumus kā krēsls ar mantu glabātuvi, konteiners, kurš vienlaicīgi pildītu trauku žāvētāja un puķupoda funkciju, modinātājs-žalūzija, transformējama iepirkuma soma, videi draudzīgs trauku mazgāšanas līdzeklis no nātrēm, automašīnas pedāļu pretslīdes pārklājums, izlietnes notekas piltuve, kā arī unikālas zeķu pogas, kas palīdzētu risināt tik ļoti izplatīto zeķu pazušanas problēmu. 

Projekta Inno EUt+ mērķis ir veicināt Eiropas tehnoloģiju universitāšu studentu un darbinieku interesi par uzņēmējdarbību un stiprināt uzņēmējdarbības un inovāciju prasmes. 

«Inno EUt+» mācību programmas «Climate Entrepreneurship Training» noslēgums

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. jūnijs, 2023 plkst. 12:53

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi