RTU topošie dizaineri izstādē «Ķīpsalas dizaina kods 2019» rādīs paveikto

22. maijs, 2019
.
.
Izstāde «Ķīpsalas dizaina kods 2018» 2018. gada jūnijā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) diplomandi izstādē «Ķīpsalas dizaina kods 2019», kas tiks atklāta 4. jūnijā plkst. 14.00 RTU Arhitektūras fakultātes ātrijā, Ķīpsalas ielā 6, iepazīstinās ar saviem studiju noslēguma darbiem – dažādiem dizaina izstrādājumiem: mēbelēm, konstruktoriem bērniem, virtuves aksesuāriem, apģērbiem un citiem. Izstāde būs skatāma līdz 21. jūnijam katru dienu no plkst 10.00 līdz 19.00.

Pavisam izstādē būs aplūkojami 20 bakalaura profesionālo studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» absolventu studiju noslēguma darbi. Tie, kuriem nebija iespējas apmeklēt modes skati «Ķīpsalas pavasaris 2019», šajā izstādē varēs aplūkot arī vairāku apģērbu specializācijas tērpu kolekciju darbus. 

Izstāde «Ķīpsalas dizaina kods» ir kļuvusi par DTI tradīciju un norisinās kopš 2012. gada. Arī šogad izstrādāto darbu tematiskais spektrs ir ļoti plašs. Īpašu uzmanību studenti pievērsuši tādiem tematiem kā materiālu pārstrādāšanas iespējas un otrās dzīves piešķiršana dažādām lietām. Pievēršoties bezatkritumu dzīvesveidam, aktuāls kļūst jautājums, piemēram, par kafijas biezumu uzglabāšanu tā, lai tie nepelētu un būtu izmantojami skrubju pagatavošanai, dārzā un citviet, un viens no studentiem izstrādājis trauku, kurā šos biezumus uzglabāt. Risināta arī reciklēta džinsa kompozītmateriāla izmantošana paneļu izgatavošanā. 

Ik gadu studenti izstrādā dažādas mēbeles. Šogad skatītāju vērtējumam tiks nodoti guļamistabas interjeru aksesuāri, kuru nolūks ir padarīt patīkamāku gulētiešanas un celšanās procesu. Cits topošais dizaineris izstrādājis paplašināmu plauktu sistēmu. 

Studenti izgatavojuši arī tematiski daudzveidīgus produktus bērniem, piemēram, modulāras mēbeles, virtuves darbarīkus , galda spēli pirmskolas vecuma bērniem svešvalodu apgūšanai, palīgierīci koncentrēšanas spēju uzlabošanai un citus darbus. 

Tematiski daudzveidīgo darbu vidū ir arī kāds sadarbības projekts ar uzņēmēju, kura rezultātā students izstrādājis biatlona tukššaušanas treniņa ierīci. 

Interesentiem izstādes norises vietā būs pieejama informācija, kā sazināties ar darbu autoriem un apspriest eksponātu iegādes iespējas pēc izstādes.

Pasākuma lapa Facebook.
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

22. maijs, 2019 plkst. 11:17

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_