RTU topošajiem studentiem piedāvā divas jaunas studiju programmas

5. jūnijs, 2018

Topošajiem studentiem Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) šogad piedāvā divas jaunas studiju programmas — bakalaura profesionālo studiju programmu «Finanšu pārvaldības informācijas sistēmas», kas tiek īstenota sadarbībā ar Banku augstskolu (BA), un maģistra akadēmisko studiju programmu «Digitālās humanitārās zinātnes».

Jaunās programmas

Programmā «Finanšu pārvaldības informācijas sistēmas» tiks sagatavoti finanšu sistēmu programmatūras izstrādātāji. Banku sistēma kļūst aizvien datorizētāka un izmanto aizvien sarežģītākus risinājumus, tāpēc ir nepieciešami speciālisti, kuri spēj efektīvi izstrādāt specializētu programmatūru finanšu sistēmām. Šādi speciālisti tiks sagatavoti, apvienojot divu augstskolu spēcīgākos resursus — RTU datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas studiju bāzi un BA biznesa vadības un finanšu izglītības kompetenci un pieredzi. Jaunā studiju programma ir unikāla, Latvijā vēl nebijušu starpdisciplināru programma, kas izveidota, sadarbojoties darba tirgū pieprasītu un darba devēju vidū augsti novērtētu studiju programmu mācībspēkiem. RTU minēto programmu īstenos Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte (DITF).

Savukārt studiju programmu «Digitālās humanitārās zinātnes» īstenos E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultāte (ETHZF). Minētā ir starpdisciplināra programma, kas nodrošinās jaunāko informācijas tehnoloģiju integrēšanu humanitārajās zinātnēs. Galvenie studiju procesā aplūkojamie temati būs ar humanitārajām zinātnēm un kultūras studijām saistītu datu — tekstuālu un multimediālu — digitalizācija, reprezentācija un arhivēšana, apstrāde, vizualizācija un analīze.

Konsultācijas WhatsApp

Arī šogad reflektanti konsultācijas par studiju iespējām un uzņemšanas nosacījumiem var saņemt, izmantojot sociālās saziņas tīklu WhatsApp, rakstot uz numuru +371 28005535. Šis numurs ir aktīvs visu gadu gan kā WhatsApp, gan kā mobilais telefons saziņai ar RTU Uzņemšanas komisiju par studiju iespējām RTU un ar to saistītiem jautājumiem.

Uzņemšana - Ķīpsalā

Reģistrācija studijās visās RTU studiju programmās gan pamatstudiju, gan augstākajā studiju līmenī 3.-10. jūlijā notiks RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Arhitektūras fakultātes ēkā, Ķīpsalas ielā 6.

Informācija par uzņemšanu

5. jūnijs, 2018 plkst. 10:02