RTU «theLAB» interna komanda uzvar pirmajā «Healthtech» pirmsakceleratora programmā Latvijā un gatavojas startam Eiropā

5. jūlijs, 2022
Foto: Junior Achievement Latvia

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikas atvērta tipa darbnīcas «theLAB» interna Linarda Reiņa Rozīša un Annas Elizabetes Ķēniņas (Liepājas Universitāte) projekts «RoboMobilitāte», kas attīstīs automatizētas piedziņas iekārtas medicīnisko iekārtu pārvietošanai, atzīts par labāko «Junior Achievement Latvia» un «Novartis Baltics» organizētajā veselības tehnoloģiju pirmsakceleratorā augstskolām «Healthtech». Komanda aktīvi gatavojas startam «Junior Achievement Europe» rīkotajā Eiropas līmeņa finālpasākumā, kur viena komanda no katras valsts vidusskolu un augstskolu grupā sacenctīsies par dažādām balvām un kontaktiem.

Projektā «RoboMobilitāte» plānots izgatavot automatizētas, elektroniski darbināmas piedziņas platformas, kas palīdzētu slimnīcu darbiniekiem ātri un ērti pārvietot smagas medicīniskas iekārtas, tostarp gultas vai ratiņkrēslus ar pacientiem. Platforma paredzēta pārvietošanās atvieglināšanai uz nelīdzenām virsmām un šauros koridoros.

«Healthtech» programmā tika aicināti piedalīties augstskolu studenti, lai multidisciplinārās komandās radītu praktiskus risinājumus aktuālajiem izaicinājumiem medicīnā un sabiedrības veselībā. Studentu komandas pirmsakceleratorā darbojās no 2021. gada decembra līdz 2022. gada maijam, prototipējot RTU Zinātnes un inovāciju centra (ZIC) speciālistu vadībā.

Vaicāts, vai pieredze kā «theLAB» internam palīdzēja gūt kāroto uzvaru, Linards skaidro, ka prototipēšana ir viņa stiprā puse, un vakancei viņš pieteicies, lai to attīstītu vēl vairāk. «Tas, manuprāt, bija gada labākais lēmums, jo, tur darbojoties, esmu ieguvis ļoti daudz jaunu kontaktu, zināšanu un pieredzi dažādās nozarēs. No darbnīcas atpūtas stūrīša esmu aizvadījis vairākas projekta virtuālās sanāksmes, esmu konsultējies ar ZIC inženieriem par optimālākajiem risinājumiem un produkta izstrādē esmu izmantojis pilnībā visu pieejamo instrumentu klāstu, pārējo internu un darbinieku palīdzīgās rokas, kā arī visu darbnīcas telpu.»

ZIC Dizaina fabrika, kurā atrodas «theLAB», ir platforma studentiem, kas veicina inovatīvu ideju izstrādi, savstarpējo sadarbību, profesionālo kontaktu dibināšanu ar industrijas pārstāvjiem un ceļ uzņēmējdarbības kompetences. «theLAB» ir atvērta tipa darbnīca, kurā studentiem, zinātniekiem un citiem interesentiem ir iespēja materializēt savus izgudrojumus, izmantojot 3D printēšanas, lāzergriešanas un gravēšanas, ploterēšanas, lielformāta drukas un citu palīgrīku sniegtās tehnoloģiskās iespējas. Par «theLAB» iespējām un pieejamību aicinām interesēties, rakstot .

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

5. jūlijs, 2022 plkst. 11:59