RTU Tautas deju ansamblis «Vektors» apvieno astoņu Rīgas deju kolektīvu dejotāju unikālā fotoprojektā

18. maijs
.
.
Foto: Jurģis Rikveilis

Gatavojoties astoņu Rīgas Tautas deju ansambļu (TDA) koncertam «Savā rokrakstā», kura norise ir pārcelta un nu iecerēta rudenī, kolektīvi vienojušies unikālā fotoprojektā – fotogrāfa Jurģa Rikveiļa veidotās krāšņās un sirreālās fotogrāfijās atspoguļoti dejotāji – viens pāris no katra kolektīva. Par koncertu un fotoprojektu Latvijas Radio 3 raidījumā «Diena sākusies» 17. maijā stāsta to iniciatore RTU TDA «Vektors» mākslinieciskā vadītāja Dagmāra Bārbale.

«Koncertu izsapņojām jau pagājušā gada vasarā, jo radās iecere Rīgas Tautas deju ansambļus apvienot kopējā koncertā. Lai cik tas nebūtu jocīgi, mēs, Rīgas TDA, tiekamies ārkārtīgi reti, sevišķi jau Rīgā. Rīgā mēs tiekamies skatēs, konkursos un reizēm lielos deju uzvedumos,» par koncerta ieceri stāsta D. Bārbale. Šajā koncertā astoņi Rīgas TDA – «Vektors», «Ačkups», «Daiļrade», «Dancis», «Gatve», «Līgo», «Rotaļa», «Teiksma» – bija iecerējuši izdejot dejas, ko paši vēlas, kas pašiem ļoti patīk. 

Kolektīvu entuziasms un atsaucība, gatavojoties koncertam, ir bijuši tik lieli, ka D. Bārbale nodomājusi, ka no tā ir jāizveido kaut kas īpašs, paliekošs, un tā radās iecere par fotoprojektu. Tā īstenošanai uzrunāts fotogrāfs J. Rikveilis, savukārt deju kolektīvu vadītājiem uzticēts izvēlēties vienu dejotāju pāri, kurš projektā piedalīsies. Fotogrāfijas rada maldīgu iespaidu, ka daudzie gaismas stariņi veidoti ar fotogrāfiju apstrādes programmu palīdzību, tomēr tā tas nav, šīs gaismas fotografēšanas laikā radītas ar tehnikas palīdzību. 

Gatavojoties koncertam, kolektīviem izteikts arī lūgums vienam otru raksturot. Par RTU TDA saņemtais vērtējumi skan: ««Vektors» ir neizsīkstošs enerģijas lādiņš. Kolektīva dalībnieki vienmēr atrod veidus, kā radoši parādīt to, cik daudzpusīgi spējīgi būt dejotāji. Ja kādu laiku par kolektīvu nekas nav dzirdēts, tad varam būt droši, ka dejotājiem atkal kāds jauns projekts padomā, jo vektorieši jau miera dzīves nepazīst».

Kamēr valstī turpinās ārkārtējā situācija, «Vektora» mēģinājumi norisinās attālināti. «Darbojamies intensīvi, dažkārt tie ir pat trīs mēģinājumi nedēļā,» stāsta kolektīva mākslinieciskā vadītāja, vienlaikus atzīstot, ka visi no video mēģinājumiem ir noguruši, ilgojas satikties dzīvē un atkal sadoties rokā, dodoties dejas solī. 

Vairāk fotogrāfiju TDA «Vektors» Facebook lapā

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. maijs plkst. 16:06

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_