RTU, svinot 157. dzimšanas dienu, sveic izcilākos zinātniekus un mācībspēkus

14. oktobris, 2019
.
.
«RTU Gada jaunais zinātnieks 2019» Māris Šinka (pirmais no kreisās), «Gada studentu balvas valorizācijā» ieguvējs Jānis Lungevičs, «RTU Gada Jaunā zinātniece 2019» Anna Litviņenko, «RTU Gada zinātnieks 2019» Aleksandrs Korjakins, «Gada balvas valorizācijā 2019» ieguvējs Jānis Zicāns

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), svinot savu 157. dzimšanas dienu, tradicionāli apbalvojusi izcilākos zinātniekus gan par ieguldījumu zinātnē, gan par radīto tehnoloģiju un produktu komercializāciju, kā arī apbalvoti gada izcilākie mācībspēki. 

Gada balvas zinātniekiem tika pasniegtas RTU 60. starptautiskās zinātniskās konferences plenārsēdes laikā, un tās piešķir, izvērtējot vairāku kritēriju kopumu:  starptautiskas zinātniskās publikācijas, organizatorisko darbu pētniecībā, RTU piesaistītā finansējuma apjomu, pretendenta vadībā izstrādāto un aizstāvēto promocijas darbu kvalitāti un apjomu, iegūtos patentus un licences.

Vērtējot pēc šiem kritērijiem, balvu «RTU Gada zinātnieks 2019» saņēma Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) Būvmateriālu un būvizstrādājumu katedras vadītājs profesors Aleksandrs Korjakins. Balvu «RTU Gada Jaunā zinātniece 2019» ieguva Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Radioelektronikas institūta vadošā pētniece Anna Litviņenko, savukārt «RTU Gada jaunais zinātnieks 2019» – BIF Materiālu un konstrukciju institūta pētnieks Māris Šinka.

Jau trešo gadu RTU sumina arī zinātniekus, kuri savus radītos produktus ir spējuši veiksmīgi komercializēt jeb valorizēt. Žūrija vērtēja pretendentu sasniegumu komercializācijas pieteikumu izstrādē, publicēšanā  un ieviešanā, gūtos ieņēmums no sadarbības ar uzņēmumiem, uzņēmumu konsultēšanas rezultātus jaunu produktu izstrādē, iegūtos patentus, dalību izstādēs, projektos, publicitātes pasākumos un uzņēmējdarbībā. Šogad Gada balvu valorizācijā saņēma Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Polimērmateriālu institūta vadošais pētnieks Jānis Zicāns. 

Gada balva valorizācijā tika pasniegta arī studentam, un to saņēma Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes pētnieks doktorants Jānis Lungevičs. Šajā kategorijā balvas tika piešķirtas, izvērtējot pretendentu rezultātus jaunu produktu vai tehnoloģisku risinājumu izstrādē, spēju piesaistīt ārējo finansējumu, dalību Latvijas vai starptautiska mēroga biznesa un inovāciju konkursos, projektos, izstādēs, konkursos vai papildu mācību kursos, kā arī iegūtiem patentus un dalību uzņēmējdarbībā.

Savukārt Senāta svinīgajā sēdē par godu RTU jubilejai tradicionāli sveic labākos mācībspēkus un piešķir citus apbalvojumus. Jau otro reizi RTU sveica savus labākos mācībspēkus, pasniedzot «Akadēmiskās izcilības gada balvu 2019». To piešķīra Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) profesorei Ingai Lapiņai, savukārt «Gada jaunā mācībspēka goda nosaukumu 2019» saņēma BIF lektors Raivo Kalderauskis. 

Vēl trīs mācībspēki – A. Litviņenko, IEVF lektore Aleksandra Mihņenoka un BIF profesors Modris Dobelis – saņēma attīstības grantus. Naudas balvas labākajiem mācībspēkiem un attīstības grantus atbalstīja RTU absolventa un bijušā rektora vietnieka Aigara Ločmeļa uzņēmums «Industry Service Partners». 

Tika sumināti arī RTU mācībspēki, kuri atbalstījuši RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēnus. Par skolēnu motivēšanu pētniecībai un atbalstu pētniecisko darbu izstrādes procesā rektora pateicību saņēma BIF asociētā profesore Linda Mežule, MLĶF vadošā pētniece Dagnija Loča un MLĶF vadošā pētniece Inese Mieriņa. Savukārt par augstākās matemātikas nodarbību organizēšanu un vadīšanu pateicību saņēma Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes vadošā pētniece Inta Volodko, bet par nodarbību cikla organizēšanu fizikālajā ķīmijā, gatavojot skolēnus olimpiādēm, – MLĶF profesore Svetlana Čornaja. 

RTU dzimšanas dienā tradicionāli tika pasniegti arī Goda doktora diplomi. Tos saņēma ASV Hjūstonas universitātes profesors RTU absolvents Olafs Daugulis un Šizuokas universitātes (University of Shizuoka, Japāna) Elektronikas pētniecības institūta direktors profesors Hidenori Mimura.  

Savukārt MLĶF profesors Mārtiņš Kalniņš saņēma Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstu, bet RTU emeritētā profesora diplomu – Jānis Rozenkrons.

RTU ir pirmā Latvijas teritorijā izveidotā augstskola, kas dibināta 1862. gada 14. oktobrī.

 

Izcilāko zinātnieku un mācībspēku apbalvošana RTU 157. dzimšanas dienā

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

14. oktobris, 2019 plkst. 16:17

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi