RTU svin 157. dzimšanas dienu

10. oktobris, 2019

Rīgas Tehniskās universitātes 157. dzimšanas dienā 14. oktobrī, notiks vairāki svinīgi pasākumi un tiks apbalvoti izcilākie zinātnieki un mācībspēki.

Plkst. 14.00 RTU Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1 notiks 60. starptautiskās zinātniskās konferences plenārsēde, ko atklās RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Tālis Juhna plenārsēdes apmeklētājus iepazīstinās ar pētniecības un inovācijas lomu RTU studiju procesā, RTU Attīstības prorektors Artūrs Zeps informēs par RTU stratēģiju 2021.–2025. gadam, savukārt RTU Goda doktora titula ieguvējs Olafs Daugulis (Hjūstonas universitāte, ASV) plenārsēdē uzstāsies ar priekšlasījumu «Oglekļa – ūdeņraža saišu funkcionalizēšana, izmantojot pārejas metālus».

Plenārsēdes laikā tradicionāli sveiks arī apbalvojumu «RTU Gada zinātnieks 2019», «RTU Gada jaunā zinātniece 2019» un «RTU Gada jaunais zinātnieks 2019» ieguvējus, kā arī «RTU Gada balvas valorizācijā» un «Gada studenta balvas valorizācijā» laureātus.

Savukārt plkst. 17.00 RTU Mazajā zālē notiks RTU dibināšanas 157. gadadienai veltītā RTU Senāta svinīgā sēde. Uzrunas tajā L. Ribickis, RTU Senāta priekšsēdētāja Elīna Gaile-Sarkane, bet RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra vadītāja Ilze Gudro uzstāsies ar priekšlasījumu par RTU pirmo rektoru Ernstu Nauku, kuram šogad aprit 200 gadi.

Senāta sēdē RTU Goda doktora diplomus pasniegs O. Daugulim un Šizuokas universitātes (University of Shizuoka, Japāna) Elektronikas pētniecības institūta direktoram profesoram Hidenori Mimuram. Savukārt RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes profesors Mārtiņš Kalniņš saņems Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstu, bet RTU emeritētā profesora diplomu saņems Jānis Rozenkrons.

Svinīgajā Senāta sēdē notiks arī RTU Akadēmiskās izcilības balvas un 2019. gada balvas kultūrā «Simbioze» pasniegšana, kā arī apbalvojumus saņems RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolotāji – RTU darbinieki.

10. oktobris, 2019 plkst. 14:54