RTU sveic Latvijas labākos ķīmijas skolotājus

9. februāris, 2018
.
.
Talsu Valsts ģimnāzijas skolotājas Ilzes Ventiņas audzēkņi jau daudzus gadus piedalās RTU Zinātniskās pētniecības darbu konkursā, regulāri iegūstot godalgotas vietas. Skolotāju sveic RTU prorektors Artūrs Zeps. Foto: Eduards Lapsa, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē (MLĶF) piektdien, 9. februārī, tika sumināti Latvijas ķīmijas skolotāji, kuri ik gadu uzcītīgi un kvalitatīvi sagatavo vidusskolēnus ķīmijas studijām RTU. Pirms tam tradicionālajā seminārā «Ķīmija kā prioritāte» RTU zinātnieki iepazīstināja skolotājus ar jaunākajām pētījumu atziņām. 

Fotogalerija

Nepilnu 20 gadu laikā, kopš RTU organizē semināru ķīmijas skolotājiem, balvas ieguvuši vairāk nekā 120 pedagogi. «Jūsu sagatavotie skolēni ir ieguvums ne tikai RTU, bet visai Latvijai,» sveicot skolotājus, sacīja RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps. 

RTU leģendārās zinātnieces Emīlijas Gudrinieces vārdbalvu, ko pasniedz Latvijas Zinātņu akadēmija, šogad saņēma Jēkabpils 3. vidusskolas skolotāja Lita Krūmiņa. Savukārt MLĶF savus apbalvojumus piešķīra Rīgas Angļu ģimnāzijas skolotājai Aivai Gaidulei, Rīgas Anniņmuižas vidusskolas skolotājam Mihailam Basmanovam, Rīgas Purvciema vidusskolas skolotājai Tatjanai Sahno, Talsu Valsts ģimnāzijas skolotājai Ilzei Ventiņai un Rēzeknes 3. vidusskolas skolotājai Nadeždai Savickai.    

Latvijas Organiskās sintēzes institūta apbalvojumu saņēma divas skolotājas — Elizabete Sirotina no Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas un Agnese Freiberga no Jelgavas Valsts 1. ģimnāzijas. Savukārt Latvijas Valsts Koksnes ķīmijas institūta apbalvojums tika Rīgas 80. vidusskolas skolotājai Nataļjai Vlasenko. 

Tradicionāli skolotājus sveica arī Latvijas uzņēmumi. «Valmieras stikla šķiedras» apbalvojumu saņēma Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas skolotāja Valentīna Pastare un Zinātnes skolas «Laboratorium» vadītājs Mārtiņš Gulbis. Uzņēmums «Sakret» sveica Ogres Valsts ģimnāzijas skolotāju Ilzi Pomeri, savukārt «Bauskas alus» — Dagdas vidusskolas skolotāju Ausmu Grizāni. 

Tika sumināti arī izcilākie studenti, kuriem tradicionāli piešķir RTU izcilo profesoru Emīlijas Gudrinieces un Alfrēda Ieviņa stipendijas, un šogad tās saņēma MLĶF 4. kursa studente Elīna Zoltnere un maģistrantūras 2. kursa studente Sindija Lapčinska. 

Seminārā RTU zinātnieki skolotājus iepazīstināja arī ar jaunākajiem pētījumiem, tā palīdzot papildināt skolotāju zināšanas. MLĶF vadošā pētniece Kristīne Šalma-Ancāne stāstīja par biomateriālu pielietojumu modernajā medicīnā, MLĶF profesors Valdis Kampars — par atjaunojamo enerģiju, biodegvielu un cirkulāro ekonomiku, savukārt MLĶF vadošā pētniece Inese Mieriņa — par dabīgajiem antioksidantiem un to sintētiskajiem analogiem. Pēc tam Zinātnes skolas «Laboratorium» vadītājs Mārtiņš Gulbis stāstīja par zinātni un rādīja ķīmijas eksperimentus. 

Pēc semināra skolotāji, iepazīstoties ar ķīmijas rūpniecību, devās ekskursijā uz diviem Dobeles uzņēmumiem – būvmateriālu ražotājiem «Tenapors» un «Tenachem».  

Semināru «Ķīmija kā prioritāte» MLĶF organizē jau kopš 1999. gada, lai suminātu ķīmijas skolotājus par savu audzēkņu sagatavošanu ķīmijas studijām, kā arī lai padziļinātu ķīmijas skolotāju zināšanas.  

Prezentācija

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

9. februāris, 2018 plkst. 16:44

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_