RTU sveic labākos ķīmijas skolotājus

28. janvāris, 2019
.
.
Balvu laureāti un sveicēji. Foto: Eduards Lapsa, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē (MLĶF) 25. janvārī tika sveikti Latvijas labākie ķīmijas skolotāji, kuri nenogurstoši strādājuši, sagatavojot skolēnus ķīmijas studijām. Apbalvojumu saņēma arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolotāja Laura Fjodorova, kura jau iepriekš bijusi šīs balvas laureāte. Savukārt IZV skolēnu darbi saņēma godalgotas vietas skolēnu zinātnisko darbu stenda referātu sesijā, kas šogad pirmo reizi norisinājās skolotāju semināra «Ķīmija kā prioritāte» laikā. 

Fotogalerija

Zinātnieces Emīlijas Gudrinieces vārdbalvu, ko pasniedz Latvijas Zinātņu akadēmija, šogad saņēma Iecavas vidusskolas skolotājs Mihails Gorskis. Viņu sveicēji nodēvēja par «skolotāju skolotāju», jo laureāta profesionālā darbība cieši saistīta arī ar dabaszinātņu skolotāju sagatavošanu un viņu kvalifikācijas celšanu. M. Gorskis ir 166 zinātnisko un metodisko publikāciju autors un līdzautors, docējis vairākus studiju kursus, aktīvi darbojas Latvijas Ķīmijas skolotāju asociācijā. M. Gorskis iepriekš bijis RTU apbalvojuma labākajiem ķīmijas skolotājiem laureāts.  

Latvijas Organiskās sintēzes institūta apbalvojumu saņēma RTU IZV skolotāja L. Fjodorova un Ventspils 1. ģimnāzijas skolotāja Vita Bērzleja. 

Tradicionāli skolotājus sveica arī Latvijas uzņēmumi. SIA «Tenachem» apbalvojums tika pasniegts Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas skolotājai Anastasijai Jēgermanei. SIA «Sakret» sveica Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolotāju Oļģertu Gūtmani un Rīgas Centra humanitārās vidusskolas skolotāju Arinu Zubkovu. Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas apbalvojums tika pasniegts Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolotājai Agritai Veidei.

RTU MLĶF apbalvojumi tika pasniegti Ķekavas vidusskolas skolotājai Evijai Dancei, Rīgas 72. vidusskolas skolotājam Pāvelam Pestovam, Rīgas 96. vidusskolas skolotājai Nataļjai Kirsanovai, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolotājai Evi Kūriņai, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolotājam Sandim Veldzem un Rīgas V. Ostvalda vidusskolas skolotājai Jeļenai Volkinšteinei.

Tika sumināti arī izcilākie studenti, kuriem tradicionāli piešķir RTU izcilo profesoru Emīlijas Gudrinieces un Alfrēda Ieviņa stipendijas, un šogad tās saņēma MLĶF maģistrantūras 1. kursa studente Dārta Zelma Skrastiņa un maģistrantūras 2. kursa students Mikus Puriņš. Kad tika sveikti stipendiāti, izrādījās, ka semināra dalībnieku vidū bija un viņus apsveica arī abu ķīmijas skolotājas. Dārtas skolotāja bija L. Fjodorova, kura mirkli pirms tam saņēma apbalvojumu kā labākā ķīmijas skolotāja. 

Godalgas RTU IZV skolēnu darbiem 

Skolēnu zinātniskās pētniecības darbu stenda referātu sesijā dalīto otro vietu ieņēma RTU IZV 11. klases skolnieks Maksims Podskočijs ar darbu «Kalcija fosfātu kaulu cementi. No α-trikalcija fosfāta sintēzes līdz cementa izveidei» un viņa klases biedrs Kārlis Rimaševskis ar darbu «Lipofīlo arilmetilmeldrumskābju antioksidantu izejvielu sintēze no augu eļļām». Stenda referātu sesijā pavisam tika prezentēti 23 skolēnu darbi, kurus viņi izstrādāja individuāli vai komandās RTU MLĶF zinātnieku vadībā. Piecus no prezentētejiem darbiem izstrādāja RTU IZV skolēni. 

Skolēnu zinātniskās pētniecības darbu stenda referātu sesija seminārā šogad norisinājās pirmo reizi. Tā sniedza iespēju gan skolotājiem, gan skolēniem ne tikai dziļāk iepazīt fakultātē risināmos zinātniskos tematus, bet arī veicinās sadarbību starp skolām un fakultāti, izstrādājot starpdisciplinārus projektus. 

Seminārs – skolotāju iespēja padziļināt zināšanas 

Seminārā skolotāji klausījās arī SIA «Eco Baltia grupa» tehnoloģiju un inovāciju inženiera Raita Kalniņa stāstījumu par atkritumiem un aprites ekonomiku, kā arī resursu pilnvērtīgu izmantošanu. Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta vadošais pētnieks Jānis Rižikovs referēja par bērza tāss labajām īpašībām un izmantošanas iespējām, savukārt MLĶF Funkcionālo materiālu tehnoloģiju zinātniskās laboratorijas vadošais pētnieks Andris Šutka ķīmijas skolotājus tuvāk iepazīstināja ar funkcionālajiem materiāliem vides un enerģētikas problēmu risināšanai. Semināra otrajā daļā skolotājiem strādāja MLĶF laboratorijās un piedalījās Montessori darbnīcā par Visuma veidošanos.

Semināru ķīmijas un dabaszinību skolotājiem RTU MLĶF rīko kopš 1999. gada, un tā mērķis ir izteikt pateicību skolotājiem par ieguldīto darbu vidusskolēnu sagatavošanā studijām, padziļināt skolotāju zināšanas, kā arī veicināt skolotāju un RTU mācībspēku dialogu par dažādām nozares aktualitātēm.

Dr. Raita Kalniņa prezentācija «Atkritumi un aprites ekonomika: atrast vērtību katrā lietā»

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. janvāris, 2019 plkst. 10:38

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi

_