RTU Studiju un informācijas centrā Šrilankā svin Latvijas dzimšanas dienu

17. novembris, 2022

Latvijas valsts 104. dzimšanas dienu svin arī Šrilankā, kur tās galvaspilsētā Kolombo atrodas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studiju un informācijas centrs.

Svinības 16. novembrī notika atbilstoši Šrilankas tautas tradīcijām – ar deju un svecīšu aizdedzināšanu, un mastā svinīgi tika pacelti Latvijas, Šrilankas un Eiropas Savienības (ES) karogi.

Svinīgajā pasākumā piedalījās Šrilankas jaunieši, kuri drīzumā mācīsies RTU, kā arī Šrilankas Ārlietu ministrijas Valsts ministrs Tharaka Balasuriya, Latvijas Goda konsuls Šrilankā Manils Fernando, ES misijas Šrilankā pārstāvis, Kolombo augstskolu  rektori un Kolombo biznesa pārstāvji, kā arī viesi no RTU – rektora vietnieks profesors Igors Tipāns un Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta direktora vietniece Zane Purlaura.

Pateicoties Šrilankā strādājošā RTU Studiju un informācijas centra aktivitātēm, RTU sekmīgi mācās vairāki simti Šrilankas studentu. RTU Studiju un informācijas centrs Kolombo palīdz studentiem sasniegt RTU prasību līmeni fizikā un matemātikā un vēl pirms ierašanās Rīgā iepazīstina ar dzīvi Latvijā.

Kā savās runās uzsvēra valsts ministrs Tharaka Balasurija un RTU rektora vietnieks Igors Tipāns, centra pastāvēšana Kolombo un Šrilankas jauniešu studijas RTU veido tiltu starp abām valstīm, kas nākotnē veidos arvien ciešākas ekonomiskās, kultūras un izglītības attiecības starp Šrilanku un Latviju.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

17. novembris, 2022 plkst. 16:49