RTU studentus aicina pieteikties Eiropas jauno inženieru sacensībām

3. novembris, 2017

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti tiek aicināti pieteikties Eiropas jauno inženieru sacensību EBEC (European BEST Engineering Competition) Challenge pirmajai kārtai EBEC Challenge Riga, kas notiks 2. decembrī. Dalība sacensībās jāpiesaka līdz 20. novembrim, taču, reģistrējot komandu līdz 6. novembrim, būs iespēja piedalīties dāvanu kartes izlozē boulinga un izklaides centrā Bowlero. Labākā komanda katrā kategorijā dosies uz sacensību noslēdzošo kārtu EBEC Challenge Baltic

Lai piedalītos sacensībās, studentiem jāizveido četru cilvēku komanda un jāizvēlas viena no piedāvātajām kategorijām – situāciju analīze vai konstruēšana. Konstruēšanas kategorijā, izmantojot mehānikas, elektronikas un fizikas zināšanas, kā arī piedāvātos materiālus un loģisko domāšanu, noteiktā laikā būs jāuzkonstruē ierīce, kas veiks konkrētu uzdevumu. Komandai jāplāno savs darba laiks, resursi un jāprezentē izgatavotā ierīce.

Situācijas analīzes kategorijā dalībniekiem būs jārod kādas problēmas risinājums, kuru var īstenot praksē. Abas kategorijas vērtēs nozares eksperti, ņemot vērā risinājumu oriģinalitāti un tehnisko izpildījumu.

Sacensības notiek jau piecpadsmito gadu un vietējā līmenī šogad norisinās 84 Eiropas universitātēs. Latvijas jauno inženieru komandas labus sasniegumus guvušas iepriekšējos gados. EBEC Baltic 2016 RTU komanda Four of a K Lietuvas pilsētā Kauņā situācijas analīzes kategorijā izcīnīja pirmo vietu un devās uz finālsacensībām Belgradā, Serbijā. Savukārt 2016. gadā Rīgas posmā komanda Adaptronisti situācijas analīzē ieguva pirmo vietu un devās uz EBEC Baltic sacensībām Jekaterinburgā.

EBEC Challenge Riga 2. decembrī notiks RTU centrālajā ēkā, Rīgā, Kaļķu ielā 1. Sacensības organizē Eiropas tehnisko universitāšu studentu organizācija BEST-Riga (Board of European Students of Technology), kas, īstenojot un pilnveidojot projektus, rūpējas par topošo inženieru interešu izglītību un karjeras atbalstu.

Vairāk par sacensībām - mājaslapā vai EBEC Riga Facebook lapā. Papildu informācija, rakstot uz u.lv.

Pieteikšanās veidlapa.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments