RTU Studentu pūtēju orķestrim – 50

19. marts, 2019
SPO 2018. gada Dziesmu un deju svētkos

Rīgas Tehniskās universitātes Studentu pūtēju orķestra (SPO) muzicēšana ievada Rolanda Kalniņa slaveno filmu «Ceplis», orķestris piedalījies arī filmās «Dāvana vientuļai sievietei», «Karalienes bruņinieki» un citās, tā SPO 50 gadu jubilejai veltītajā sižetā 19. martā vēsta Latvijas Radio 1 programma «Labrīt!».

Orķestri 1969. gadā izveidoja Hermanis Eglītis, un savulaik tas ir bijis ļoti pieprasīts visur, kur bija nepieciešams radīt svinīgu un pacilātu atmosfēru. SPO savos darbības gados ir saņēmis daudzas godalgas, plūcis laurus dažāda mēroga konkursos Latvijā un ārpus tās. Orķestra spēlētā mūzika ne vien skan daudzu filmu skaņu celiņos, bet arī paši spēlētāji ir vairākkārt filmējušies.

Orķestra dalībnieki uzsver, ka viņus vieno ne vien muzicēšanas, bet arī kopā būšanas prieks, draudzīgā atmosfēra un savstarpējais atbalsts.

Pusgadsimta jubileju SPO sagaidīs ar koncertu Lielajā ģildē 23. martā plkst. 17.00. Tam būs divas daļas – pirmā vairāk būs atmiņu kaleidoskops, bet otrajā izskanēs orķestra mūsdienu iemīļotākie skaņdarbi, tostarp Raimonda Tigula «Lec, saulīte» un Verdi «Vergu koris» no operas «Nabuko». Biļetes uz koncertu nopērkamas «Biļešu paradīzē».

19. marta publikācija lsm.lv un Latvijas Radio 1 programmas «Labrīt!» sižets.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

19. marts, 2019 plkst. 13:36