RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā sākas biogāzei veltīti vasaras kursi

29. jūnijs, 2017
RTU no 29. jūnija līdz 7. jūlijam notiek vasaras kursi «There is cash in trash», un tajos 22 ārzemju studenti no lielākajām Eiropas tehniskajām universitātēm mācīsies, kā no ražošanas organiskajiem atkritumiem iegūt biogāzi. Foto – Pixabay

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē (EEF) no 29. jūnija līdz 7. jūlijam notiek RTU studentu organizācijas «BEST-Riga» rīkotie vasaras kursi «There is cash in trash». Tajos 22 ārzemju studenti no lielākajām Eiropas tehniskajām universitātēm mācīsies, kā no ražošanas organiskajiem atkritumiem iegūt biogāzi. Lekciju materiālus, kā arī studentu prezentācijas ikviens interesents varēs apskatīt projekta mājaslapā.

Vasaras kursos «There is cash in trash» uzmanība tiks pievērsta gan teorētiskajām, gan praktiskajām zināšanām – tiks analizētas reālas situācijas un apmeklēti uzņēmumi dalībnieku pilnīgākas izpratnes veidošanai.

Vasaras kursu lekcijas notiks angļu valodā, un tās pasniegs biogāzes iegūšanas un pielietošanas tehnoloģiju speciālisti – RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes lektore Kristīne Ruģele, EEF lektore Karīna Bāliņa, EEF absolvente Ilze Maderniece, kā arī vides izglītības programmas vadītāja un «Getliņi EKO» pārstāve Anda Zandberga.

Vasaras kursu mērķis ir prezentēt inovatīvus risinājumus izmantošanai ikdienā, kā arī iepazīstināt dalībniekus ar uzņēmumiem un darbības principiem šajā jomā. Savukārt uzņēmumi iegūtos rezultātus – situāciju analīzi un iespējamos situāciju risinājumus – varēs izmantot, izstrādājot jaunas, inovatīvas idejas.

Vasaras kursu «There is cash in trash» projektu atbalsta «Getliņi Eko», Rīgas Dome, «Balticovo», «Pergale», «Pērnes čipsi», «Atasko», «Cannelle Bakery», «Rīgas Dzirnavnieks», «Latvijas Piens», «Danone», «Vinnis», «ZS Galiņi», «Bowlero».

Studentu biedrība «Board of European Students of Technology» (BEST) ir nepolitiska bezpeļņas Eiropas tehnisko universitāšu studentu organizācija, kas pārstāvēta 33 Eiropas valstīs 96 universitātēs, un «BEST-Riga» ir viena no tām. Tā nodrošina papildu izglītību RTU studentiem, organizējot dažādus pasākumus, kā arī veicinot sadarbību starp studentiem un uzņēmumiem.

Projekta mājaslapa.

RTU studentu organizācijas «BEST-Riga» mājaslapa.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

29. jūnijs, 2017 plkst. 9:07