RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā dod startu Lielajai talkai

13. maijs, 2020
RTU finanšu prorektors Ingars Eriņš. Foto: Oskars Ludvigs

Ievadot 2020. gada Lielo talku, kas norisināsies sestdien, 16. maijā, pie Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes Ķīpsalā 12. maijā tika ierakts stabs, kurš ir viens no biedrības «1836» sagādātajiem 140 stabiem, simboliski iezīmējot ceļu apkārt Latvijai. Nelielo klātesošo pulku atklāšanas pasākumā uzrunāja arī RTU finanšu prorektors Ingars Eriņš.

Finanšu prorektors uzsvēra, ka RTU ir ierindota starp 100 zaļākajām pasaules augstskolām, zaļās politikas un ilgtspējas reitingā «GreenMetric» ieņemot 93.- 95.vietu. «Mēs meklējam un radām idejas, kā samazināt atkritumu daudzumu, kā tos efektīvāk pārstrādāt, kā ekonomiskāk lietot dabas resursus, tādēļ likumsakarīgi, ka simbolisks Lielās talkas ceļa stabs ir pie mūsu universitātes,» uzsvēra I. Eriņš.

Līdz 12. maija rītam bija pieteiktas 570 talkas, kā arī 90 solo talkas. No tām 451 atkritumu vākšanas un 223 labiekārtošanas talkas. «Man ir prieks, ka cilvēki izrāda aktivitāti un gatavību doties dabā un sakopt savu apkārni. Latvija ir vienīgā valsts, kura ārkārtējās situācijas apstākļos ir gatava rūpēties ne vien par savu veselību, bet arī par apkārtējo vidi. Tieši šādu attieksmi mēs varam saukt par patiesu ilgtspējības izpratni,» uzsver Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Pasākumā piedalījās Lielās talkas organizatoru komanda – vadītāja V. Jaunzeme, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis, «Latvijas valsts mežu», «Mežpils alus» pārstāvji, biedrības «1836» vadītājs Enriko Podnieks un RTU finanšu prorektors.

Pasākuma laikā klātesošie tika iepazīstināti ar talkas norisi. Lielā talka šogad notiks jau 13. gadu. Talkas rīkotāji aicina talciniekus būt atbildīgiem, un talkojot ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus – nepulcēties kopā vairāk par 25 cilvēkiem un ievērot distanci.

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments