RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā noslēgusies Eiropas vērienīgākā konference energoelektronikā

21. septembris, 2018
.
.
.
Foto: Elīna Karaseva, RTU

Elektrotehnikas zinātnieki no visas pasaules 17.-21. septembrī tikās Rīgā energoelektronikai un tās lietojumam veltītajā zinātniskajā konferencē «EPE ECCE 2018», lai dalītos ar jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem minētajā jomā. 

Eiropas Energoelektronikas asociācija (EPE) sadarbībā ar Elektronikas un elektrotehnikas inženieru institūtu (Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE)) un Spēka elektronikas asociācija (Power Electronics Society (PELS)) šo konferenci katru gadu rīko citā valstī. Šogad konference notika Latvijā, Rīgā, Ķīpsalas RTU studentu pilsētiņā un to organizēja Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), savukārt finansiāli atbalstīja konferences platīna sadarbības partneris AS «Latvenergo», kas ir vadošais elektroenerģijas tirgotājs Baltijā un arī ilggadējs RTU atbalstītājs. 

Konferenci atklāja Eiropas spēka elektronikas un piedziņas asociācijas prezidents profesors Leo Lorenz (Vācija), Latvijas Izglītības un zinātnes ministrs profesors Kārlis Šadurskis, IEEE Spēka elektronikas asociācijas prezidents profesors Alan Mantooth (ASV) un RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, kurš ir arī konferences galvenais priekšsēdētājs. Plenārsēdes piecus referātus nolasīja vadošie pasaules zinātnieki no Vācijas, Dānijas, Francijas un Zviedrijas. 

Darbs konferencē notika sekojošās sekcijās: 

  • Energoelektronikas elementi un to integrācija elektroiekārtās;
  • Energoelektronikas pārveidotāju shēmas un to izstrāde;
  • Energoelektronikas pārveidotāju vadība un parametru mērīšana;
  • Elektriskās mašīnas un piedziņas sistēmas;
  • Atjaunojamo energosistēmu energoelektronikas pārveidotāji;
  • Maiņstrāvas un līdzstrāvas viedie tīkli;
  • Elektroapgādes sistēmu energoelektronikas pārveidotāji;
  • Elektrisko transporta līdzekļu vilces sistēmas un energouzkrājēji;
  • Speciālie energoelektronikas pārveidotāji dažādās industriju nozarēs un to darbības uzlabošanas tehnoloģijas.

Konferencē piedalījās 700 dalībnieku no 42 valstīm. Vairums referātu bija no Vācijas un Ziemeļvalstīm, ieskaitot Latviju. Jāatzīmē, ka 12% no visiem referātiem bija no Japānas, kas ir īpašs notikums. Izstādē piedalījās 22 pasaules uzņēmumi, kas darbojas energoelektronikas jomā. Dienu pirms konferences RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē notika astoņi mācību semināri dažādās spēka elektronikas izstrādes un ražošanas tehnoloģiju jomās. 

Konferences dalībniekus ar priekšnesumiem priecēja RTU Kultūras centra vadošie kolektīvi – vīru koris «Gaudeamus», pūtēju orķestris «SPO» un deju kolektīvs «Vektors».

Rektors izsaka pateicību RTU mācībspēkiem, darbiniekiem un studentiem, kuri aktīvi piedalījās konferences organizēšanā visas nedēļas garumā. Īpašu atzinību rektors izsaka EEF dekānam profesoram Oskaram Krievam, RTU Zinātņu daļas vadītājai Elīnai Ločmelei un viņas palīdzēm, kas divus gadus piedalījās konferences sagatavošanā kopā ar Eiropas Spēka elektronikas un piedziņas asociācijas biroja darbiniekiem. 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Zinātnes koordinācijas un informācijas nodaļa

Publikācijas datums

21. septembris, 2018 plkst. 11:39

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi