RTU studentu modes skate pārcelta, bet tērpu kolekcijas top

21. aprīlis, 2020

Tradicionālā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu modes skate, kurā ik gadu savu veikumu atrāda RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Dizaina tehnoloģiju institūta apģērbu specializācijas pēdējo kursu studenti, ņemot vērā ārkārtējo situāciju valstī, šopavasar izpaliks, taču darbs pie tērpu kolekcijām turpinās un tās skatītāju uzmanībai paredzēts nodot vēlāk.

Modes skates kolekciju vienojošais temats šogad ir «Mijiedarbība», un tajās RTU studentes priekšplānā izvirzījušas jautājumu par atkritumu pārstrādi un vides aizsardzību. Studenti skatītāju uzmanībai piedāvā savas atbildes uz jautājumu: «Kāds mūsdienās ir aktuāls ilgtspējīga dizaina apģērbs?»

Temats modes skatei ir izaicinājums, jo izstrādājot jaunu lietu jādomā, vai un kā mans piedāvājums uzlabos pasauli? Tērpos izmantoti reiz jau lietoti materiāli un atgriezumi, dodot iespēju tiem pārtapt aktuālos un modernos tērpos.

3. un 4. kursu studentu veidoto tērpu sortiments ir plašs, ideju klāsts bagātīgs – sākot ar pārstrādātu lietotu džinsa un ādas apģērbu, arī iekļaujot apdrukas, kas aizgūtas no demonstrantu plakātu saukļiem. Studentes tērpos arī aktualizē jautājumu par kvalitatīvu dabīgo materiālu izmantojumu apģērbu izgatavošanā un to ilgtspējību.

Studentu tērpu kolekcijas publikas vērtējumam tiks nodotas vēlāk, informācija par norises laiku sekos. Lai uzzinātu, kā studentēm veicas, aicinām sekot RTU Dizaina tehnoloģiju institūta Instagram kontā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

21. aprīlis, 2020 plkst. 11:42