RTU studentu komandas «BEST-Riga» un «Riga Airmobile» izrāda pašu būvētos pneimobiļus

19. jūnijs, 2017
Foto – Elīna Karaseva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) Laboratoriju mājā ceturtdien, 15. jūnijā, studentu komanda «BEST-Riga» saviem atbalstītājiem, sponsoriem un interesentiem izrādīja pašu būvēto pneimobili, kas šā gada maija sākumā Ungārijas pilsētā Egerā 50 komandu konkurencē izcīnīja uzvaru desmitajās starptautiskajās pneimobiļu sacensībās. Pašu būvēto pneimobili izrādīja arī otra RTU studentu komanda «Riga Airmobile», kas arī piedalījās Ungārijā notikušajās sacensībās.

Fotogalerija

«Tas, ka sacensībās uzvarējām, ir tikai likumsakarīgi. Darbu pie pneimobiļa uzsākām jau septembrī, turklāt ar domu par uzvaru. Strādājām tiešām daudz un daudz arī negulējām, bet, pateicoties apņēmībai un skrupulozam darbam, esam saņēmuši pelnīto,» saka uzvarētājkomandas līderis Māris Cirša.

Sacensībās Ungārijā ar otru pneimobili piedalījās arī RTU studentu komanda «Riga Airmobile», kas ārkārtas situācijā izlīdzēja kolēģiem, palīdzot viņiem sasniegt uzvaru. «BEST-Riga» pneimobilim tika konstatēts bojājums, un «Riga Airmobile» atdeva brīvrumbu, lai virzuļi lietderīgi darbotos abos virzienos.

Komandā «BEST-Riga» MTAF Automobiļu katedras laboratorija vadītāja Jāņa Rudzīša vadībā startēja MTAF students, komandas kapteinis Māris Cirša, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes students Dāniels Stuģis, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studenti Jānis Ozoliņš un Annija Admidiņa.

Komandas finansiāli atbalstīja RTU MTAF, RTU Studentu parlaments, SIA «TechVitas», SIA «Indiguns», SIA «LAT Composites», SIA «SKF Latvija», SIA «Alintek», motošosejas klubs «Motoaplis». Pateicība – RTU MTAF dekānam Ērikam Geriņam.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

19. jūnijs, 2017 plkst. 11:03