RTU studentu darbi augstu novērtēti ilgtspējīgu ideju konkursā

26. septembris, 2019
Apģērbu kolekcijas «COLLISION» prezentācija modes skatē «Ķīpsalas pavasaris». Foto: Ieva Leiniša

Vairāku Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu un nu jau absolventu darbi augstu novērtēti konkursa «Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2019» nominācijā «Ilgtspējīgākā studentu ideja 2019», saņemot augstāko apbalvojumu un atzinības.

Pirmo vietu ieguva Arhitektūras fakultātes absolventi Rūdis Rubenis un Ritvars Krastiņš, kā arī Andrejs Domkins un «MeKA» par ekspozīciju «Viedais koks».

Atzinību saņēma Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) studiju programmas «Materiālu tehnoloģijas un dizains» studentes Madaras Ārentes izstrādātais reciklēta džinsa kompozītmateriāla lietojums paneļu izgatavošanā. Šis darbs bija apskatāms šovasar notikušajā DTI diplomandu darbu izstādē «Ķīpsalas dizaina kods 2019».

Arī DTI studenšu Nadīnas Anijas Pogas un Martas Cimdiņas apģērbu kolekcija «COLLISION», kas izveidota no atkārtoti izmantotiem materiāliem, saņēma atzinību. Abas mācās studiju programmā «Materiālu tehnoloģijas un dizains» un viņu tērpu kolekcija bija apskatāma DTI topošo dizaineru tērpu skatē «Ķīpsalas pavasaris», saņemot par to DTI balvu.

Konkurss «Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā» notiek jau septīto gadu, un tā mērķis ir meklēt un izcelt objektus, kuru vērtība izpaužas ekonomiskos ekspluatācijas izdevumos, pietiekamā gaisa apmaiņas daudzumā un draudzīgumā videi un cilvēkam, ko nosaka kvalitatīvu materiālu izmantojums. Konkursa organizatori ‒ biedrība «Building Design and Construction Council», sadarbības partneri ‒ Ekonomikas ministrija un «Būvniecības valsts kontroles birojs».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

26. septembris, 2019 plkst. 13:07