RTU students uzvar Eiropas Mērnieku padomes studentu zinātnisko darbu konkursā

31. oktobris, 2018
.
.
Rūdolfs Mellēns. Foto: twitter.com/LeicaGeosystems

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes bakalaura profesionālo studiju programmas «Ģeomātika» 5. kursa students Rūdolfs Mellēns uzvarējis Eiropas Mērnieku padomes studentu zinātnisko darbu konkursā. Viņa darbs «Kombinēto metožu izmantošana precīzu topogrāfisko datu iegūšanai» atzīts par labāko Ģeodēzijas un topogrāfijas darbu kategorijā. 

Rūdolfs savā darbā salīdzinājis mērījumu datus par vieniem un tiem pašiem objektiem, kas iegūti ar instrumentālo uzmērīšanu un ar fotogrammetrijas metodi. Salīdzinājums parādījis, ka arī ar fotogrammetrijas metodi var iegūt ļoti labus rezultātus. Arī pastāvošais normatīvais regulējums neaizliedz šādā veidā iegūt datus, taču ir noteikta precizitāte, kas jāsasniedz, uzsver R. Mellēns.

Piedalīties konkursā Rūdolfu mudinājis Ģeomātikas katedras docents Mārtiņš Reiniks. Rūdolfam ziņa par uzvaru nākusi kā pārsteigums, jo viņš uz šādu panākumu nebija cerējis. Uzvarētāju apbalvošana notika ikgadējā foruma «InterGeo» laikā, kas no 16. līdz 18. oktobrim norisinājās Frankfurtē. Šis forums un viens no lielākajiem pasākumiem un viena no nozīmīgākajām komunikācijas platformām ģeodēzijas, ģeoinformācijas un zemes pārvaldības jomā. Forums ik gadu norisinās citā pasaules pilsētā. 

Dalība konkursā un viesošanās «InterGeo» pavēra Rūdolfa uzņēmumam ceļu uz sadarbību ar kompāniju «Leica» programmatūras izstrādē un testēšanā. 

Šis ir otrais RTU ģeomātikas studentu sasniegums Eiropas Mērnieku padomes studentu zinātnisko darbu konkursā. 2016. gada oktobrī 1. vietu izcīnīja maģistrantūras studente Linda Toča. Viņai apbalvojums piešķirts Tālizpētes un GNSS GALILEO sistēmas lietojumu nominācijā.

Papildu informācija
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

31. oktobris, 2018 plkst. 17:23

Līdzīgi raksti

Ziņas