RTU students stāsta par pneimobiļu būvniecību un sacensībām

11. janvāris
.
.
Māra Cirša un komandas būvētais pneimobilis. Foto: Elīna Karaseva

Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (RTU MTAF) students Māris Cirša, kurš kopā ar komandu būvētajā močveidīgajā pnemobilī aizvadītā gada maijā uzvarēja Ungārijā notikušajās pneimobiļu sacensībās, par savu aizraušanos stāsta intervijā žurnālam «Ir». Viņu papildina Automobiļu katedras laboratorijas vadītājs Jānis Rudzītis, kurš pārraudzīja komandas darbu. 

Māris uzsver, ka svarīgākais, lai pneimobilis ātrāk varētu tikt uz priekšu, ir pēc iespējas mazāks svars, tāpēc pie šī aspekta, būvējot transportlīdzekli, tika īpaši piedomāts – pat katra skrūvīte apvirpota. Trumpis bija tas, ka pats pilots kopā ar visu aprīkojumu nesvēra vairāk par 65 kilogramiem. 

Pneimobiļu būvēšana komandas biedriem bija sirds darbs, kuru spārnoja entuziasms – detaļās ieguldīti gan pašu, gan arī pasniedzēju līdzekļi. Darbs saspringtākajā posmā ritējis no rīta līdz vēlam vakaram. Apņēmība vainagojusies ar triumfu sacensībās – izcīnīts gada labākā pneimobiļa tituls, apsteidzot deviņkārtējos čempionus ungārus.

Šogad gadā Māris sacensībās vairs nepiedalīsies. Organizētāji ir lēmuši, ka drošāk braukt tikai ar mašīnām līdzīgajiem pneimobiļiem, kuros ir gan drošības jostas, gan stieņi. 

Rakstu «Gaiss kā degviela» iespējams izlasīt ceturtdienas, 11. janvāra, žurnālā «Ir».
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

11. janvāris plkst. 11:58

Līdzīgi raksti

Ziņas