RTU students, startējot Ķibermaņa bobsleja ekipāžā, izcīna sudrabu Pasaules kausa pirmajā posmā

16. decembris, 2019
.
.
.
RTU students Lauris Kaufmanis, startējot Oskara Ķibermaņa ekipāžā kopā ar Arvi Vilkasti un Matīsu Mikni, Pasaules kausa izcīņā bobslejā pēc pirmajiem diviem posmiem ierindojas trešajā pozīcijā. Foto: Latvijas Bobsleja un skeletona federācija

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) students Lauris Kaufmanis, startējot Oskara Ķibermaņa ekipāžā kopā ar Arvi Vilkasti un Matīsu Mikni, izcīnīja otro vietu Leikplesidā (ASV) notiekošajā Pasaules kausa izcīņas pirmajā posmā bobslejā. Savukārt sacensību otrajā posmā Ķibermaņa ekipāža ierindojās ceturtajā vietā un kopvērtējumā ar 402 punktiem ir trešā. 

Sestdien, 14. decembrī, Ķibermaņa četrinieks pirmo reizi sacensībās startēja minētajā sastāvā un, braucot ar jaunu slidu komplektu, uzrādīja vienus no lielākajiem ātrumiem, braucienus veicot bez lielām kļūdām. Tomēr Latvijas sportisti nespēja konkurēt ar kanādieša Džastina Kripsa ekipāžu, kura pilots braucienu veica ar acīmredzamām kļūdām, tomēr gala rezultāts finišā kanādiešiem bija ievērojami pārāks pār Latvijas komandu – 39 simtdaļas divu braucienu summā, ziņo Latvijas Bobsleja un skeletona federācija. 

Savukārt svētdien, 15. decembrī, Pasaules kausa izcīņas otrajā posmā turpat Leikplesidas trasē Ķibermaņa četrinieks izcīnīja ceturto vietu. Līdz bronzai Latvijas sportistiem pietrūka divu simtdaļu, bet līdz sudrabam – piecu simtdaļu. Par posma uzvarētāju kļuva kanādieša Džastina Kripsa četrinieks, otrā un trešā vieta vāciešiem – Johanesa Lohnera un Frančesko Frīdriha komandām.

Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis norādīja, ka šādā sastāvā komanda varētu startēt arī sezonas turpinājumā, ja vien kādu sportistu nepiemeklēs savainojumi. 

Nākamais Pasaules kausa izcīņas posms notiks uzreiz pēc gadu mijas – 3.-5. janvārī Vācijā, Vinterbergas trasē, kur līdzīgi kā Leikplesidā divas reizes pēc kārtas notiks četrinieku sacensības, pie tam, otrajā sacensību dienā, risināsies arī Eiropas čempionāts četrinieku konkurencē. 

Lauris Kaufmanis ir viens no jaunajiem sporta talantiem, kuri RTU studē īpašajās sportistiem domātajās studiju vietās. Lauris studijas RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātē sāka 2017./2018. akadēmiskajā gadā. RTU jau vairākus gadus, piešķirot īpašās studiju vietas par augstskolas līdzekļiem, atbalsta jauniešus, kuri uzrādījuši augstus sasniegumus konkrētā sporta veidā, kā arī guvuši labas sekmes vidusskolā vai studijās. Studiju vietas RTU jaunie sportisti iegūst konkursa kārtībā.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. decembris, 2019 plkst. 12:26

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi