RTU students demonstrē izcilas zināšanas starptautiskā tehnoloģiju tiešsaistes kursā

8. decembris, 2020
RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes students Mārcis Magone

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes otrā kursa students Mārcis Magone ar līdera cienīgiem rezultātiem šogad tiešsaistē nokārtoja tehnoloģiju kompānijas «Huawei» starptautiskās apmācību programmas «Seeds For the Future» tehnoloģiju kursa testu. Apmācības pirmo reizi notika visās trīs Baltijas valstīs, konkursā atlasot talantīgākos tehnoloģiju jomas studentus katrā valstī.

«Man interesē mākslīgais intelekts, 5G un citas jaunākās tehnoloģijas, tāpēc arī piedalījos. Tiešsaistes lekcijās varēju vairāk papildus uzzināt, gan par mākoņskaitļošanu, gan kiberdrošību un nākotnes viedajām pilsētām. Savukārt papildus iegūtie mācību materiāli man ļaus padziļinātāk apgūt un mācīties minēto,» stāsta Mārcis, kurš studē finanšu inženieriju.

Jau vidusskolā viņš uzrādīja izcilus rezultātus dažādās mācību priekšmetu olimpiādēs. Savukārt studijās IT jomas apvienošana ar finanšu nozari bija kā tālredzīgs solis nākotnes darba perspektīvām. Mārcis īsteno dažādus IT projektus, un apgūtais «Seeds For the Future» tehnoloģiju kurss pavēra jaunu skatījumu uz lietām, ka šādās starptautiskās tiešsaistes lekcijās ir iespēja ne vien mācīties, nešķērsojot valstu robežas, bet arī tikties tiešsaistē ar citiem ārvalstu studentiem, kā arī uzdot jautājumus pasniedzējiem un nozares ekspertiem, komunicējot ar viņiem angļu valodā. Tie ir jauni kontakti, draugi un jaunas zināšanas, kas Latvijas studentam likās vērtīgi.

«Mans galvenais ieteikums šādās tiešsaistes mācībās – neslēpties zem tumšas bildes, bet ļaut sevi redzēt video režīmā. Nevis tikai klusējot noklausīties lekciju, bet arī iesaistīties sarunā, uzdot jautājumus un saņemt atbildes, tad šādām mācībām būs pievienotā vērtība,» rosina students.

Jaunietis uzskata, ka Covid-19 pandēmijas laiks visus piespiedis mainīties, tostarp arī studentus un pasniedzējus. «Pagaidām diezgan veiksmīgi tiek vadītas lekcijas attālināti. Protams, var vēlēties visu vēl labāk, bet saprotu, ka arī pasniedzēji mācās un progresē. Arī studentiem jāiemācās mācīties attālināti. Kamēr dažiem studentiem attālinātās mācības sagādā grūtības, citiem tas ir sanācis veiksmīgi. Savukārt mans ieteikums pasniedzējiem vairāk koncentrēties uz talantīgākajiem un motivētākajiem studentiem, jo tieši viņi spēs mainīt Latviju. Pārējiem ir iespēja pielāgoties vai arī vienkārši pabeigt augstskolu un tad atrast «normālu» darbu.» Viņaprāt starptautiskās tiešsaistes mācības ir laba pamatbāze papildus zināšanām un konkurētspējai darba tirgū. Vēl bez tiešsaistes kursiem un mākslīgā intelekta testa kārtošanas, lai kvalificētos kursa beigšanas sertifikātam, Mārcis izmantoja sniegto iespēju un izvēlējās noklausīties papildus vairākus padziļinātos tehnoloģiju kursus. Talantīgākajiem kursantiem «Huawei»  noslēgumā uzdāvināja mākslīgā intelekta (MI) programmēšanas sākumkomplektu, un Mārcis bija viens no tiem. MI starta komplekts ļoti palīdzēs viņam turpmākajos darbos. Dažkārt studējot, vēl grūti ir paredzēt savu nākotni, taču vēlētos arī turpmāk palikt un strādāt Latvijā. Pieļauju, ka drīzumā būs vēl plašākas iespējas strādāt attālināti kādā globālā uzņēmumā, pat nepametot savu valsti. Tās arī varētu būt papildus studijas attālināti kādā no pasaules universitātēm, jo, tikai izkāpjot no komforta zonas, mēs bruģējam sev spēcīgu un drošu ceļu nākotnē,» teic Mārcis.

Starptautiskās tehnoloģiju apguves programmas «Seeds for the Future» mērķis ir veicināt globālās informācijas tehnoloģiju un komunikāciju (IKT) nozares progresu, paplašināt studentu zināšanas par jaunākajiem pasaules tehnoloģiskajiem sasniegumiem, kā arī akcentēt digitālās kopienas un IKT profesionāļu nozīmi nākotnē.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

8. decembris, 2020 plkst. 11:42