RTU students Artūrs Vēvers piedalās CERN vasaras skolā

6. jūlijs, 2017
Artūrs Vēvers. Foto no privātā arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes doktorantūras studiju programmas «Ražošanas tehnoloģijas» students Artūrs Vēvers izturējis konkursu un piedalās Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) 2017. gada vasaras skolā, kura notiek no 26. jūnija līdz 18. augustam Ženēvā, Šveicē. Viņa ceļa un uzturēšanās izdevumus vasaras skolā sedz CERN.

A. Vēvera pormocijas darbs ir saistīts ar metāla 3D printēšanu un CERN viņam ir iespēja strādāt ar metāla 3D printēšanas iekārtu kādas Latvijā vēl nav, un veikt simulāciju izstrādi šai ražošanas tehnoloģijai.

CERN vasaras skola ilgst astoņas nedēļas, un to laikā dalībnieki klausās pasaules līmeņa zinātnieku lekcijas, kā arī strādā zinātnieku darba grupās. Dalība CERN vasaras skolā sniedz iespējas veidot plašu kontaktu loku, kuri būs noderīgi zinātniskajā karjerā, jo tur var satikt zinātniekus no visas pasaules.

Iespēju piedalīties CERN vasaras skolā konkursā ir ieguvis arī Latvijas Universitātes students Andris Stikuts.

Lai iegūtu iespēju piedalīties vasaras skolā, pretendentiem ir jāiztur liels konkurss – pagājušā gadā uz vienu vietu pretendēja 130 kandidātu. 2016. gada vasaras skolā no Latvijas piedalījās RTU students Stepans Škļariks. Pieteikšanās nākamajai CERN vasaras skolai notiks 2018. gada sākumā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

6. jūlijs, 2017 plkst. 15:56